آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

تنظیمات

تنظیمات کیف پول دستیار پرداخت پِی زیتو

در افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو امکان فعال سازی ویژگی کیف پول برای کاربران و مشتریان سایت وجود دارد که در این مقاله با آموزش فعالسازی و تنظیمات آن خواهیم پرداخت.

در ابتدای مقاله لازم است یادآوری کنیم که برای استفاده از ویژگی کیف پول در وردپرس و جوملا ابتدا لازم است افزونه دستیبار پرداخت پِی زیتو نصب شود و آن را به درگاه ها و افزونه های فروشگاهی سایت خود که نیاز به درگاه دارند متصل نمایید، آموزش کامل نصب و راه اندازی دستیار پرداخت پِی زیتو برای وردپرس و جوملا را می توانید در بخش آموزش و مستندات پِی زیتو مشاهده نمایید.

در این مقاله ۴ مورد زیر آموزش داده می شود:

۱- فعالسازی و تنظیمات کیف پول در پِی زیتو

۲- فعالسازی درگاه پرداخت کیف پول

۳- ویرایش موجودی کیف پول کاربران

۴- امکان شارژ کیف پول و مشاهده موجودی توسط کاربر

 

فعالسازی و تنظیمات کیف پول در پِی زیتو

در افزونه پِی زیتو بر روی منوی تنظیمات کلیک نموده سپس زبانه تنظیمات کلی و بعد زبانه کیف پول را انتخاب نمایید.

ورود به بخش تنظیمات کیف پول بر پِی زیتو

- کیف پول: با فعال شدن این گزینه ویژگی کیف پول و امکانات آن برای کاربران شما فعال خواهد شد.

- امکان شارژ حساب: با فعال نمودن این گزینه امکان اضافه نمودن آپشن شارژ حساب به صفحه داشبورد کاربر و همینطور ماژول شارژ حساب(در جوملا) و ابزارک شارژ حساب(در وردپرس) فراهم می شود.

- حداقل میزان شارژ: در این گزینه می توانید مشخص نمایید کاربران برای شارژ حساب حداقل باید چه مبلغی را وارد کنند.

- نمایش درگاه کیف پول: با فعال کردن ویژگی کیف پول یک درگاه به عنوان درگاه کیف پول در بخش درگاه ها نمایان خواهد شد که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد، در این گزینه شما مشخص می کنید در صورت فعال بودن درگاه کیف پول، این درگاه در چه شرایطی به مشتریان نمایش داده شود:

همیشه: بدون در نظر گرفتن موجودی کیف پول کاربر این درگاه در صفحه صورت حساب به کاربر نمایش داده خواهد شد.

داشتن موجود: با انتخاب این گزینه درگاه پرداخت کیف پول تنها در صورتی که موجودی کیف پول کاربر صفر نباشد در بخش درگاه های صفحه صورت حساب نمایش داده خواهد شد.

داشتن موجودی کافی: با انتخاب این گزینه تنها در صورتی که مقدار موجودی کیف پول کاربر برابر یا بیش از مبلغ پرداختی باشد، کیف پول در بخش درگاه های صفحه صورت حساب نمایش داده خواهد شد.

- کسر از کیف پول: در سیستم کیف پول پِی زیتو این امکان وجود دارد که اگر موجودی کیف پول کاربر کمتر از مبلغ پرداختی بود، از موجودی کیف پول کاربر در پرداخت استفاده شده و از مبلغ پرداختی کم شود و کاربر مابقی مبلغ را از طریق درگاه پرداخت دیگر واریز کند. با فعال کردن این گزینه این امکان فعال می شود. اگر این گزینه را غیر فعال کنید کاربر تنها در صورتی می تواند از موجودی کیف پول خود در پرداخت استفاده کند که موجودی آن برابر یا بیشترازمبلغ پرداختی باشد.

- استفاده از موجودی: اگر گزینه بالا یعنی کسر از کیف پول فعال باشد شما می توانید اینجا تنظیم کنید در صورتی که کیف پول کاربر دارای موجودی باشد ولی مبلغ آن کمتر از مبلغ پرداختی باشد وقتی به صفحه صورتحساب منتقل می شود به صورت پیش فرض موجودی کیف پول ایشان برای پرداخت آن صورت حساب استفاده شده باشد یا استفاده نشده باشد. البته در هر دو حالت خود کاربر می تواند این گزینه را تغییر دهد و مشخص کند که در تراکنش مورد نظر از موجودی کیف پولش استفاده شود یا خیر.

تنظیمات مربوط به واریز شناسه دار در مقاله جداگانه آموزش داده شده است برای مشاهده مقاله کلیک کنید.

تنظیمات کیف پول پِی زیتو

فعالسازی درگاه پرداخت کیف پول

در افزونه پِی زیتو روی منوی درگاه‌ها و افزونه‌ها کلیک نموده و سپس زبانه درگاه ها را انتخاب نمایید.

ورود به بخش درگاه کیف پول پِی زیتو

اگر در تنظیمات کیف پول را فعال نموده باشید در این بخش باید درگاه کیف پول را مشاهده کنید. می توانید با کلیک بر روی دکمه ضربدر قرمز در ستون وضعیت درگاه کیف پول را فعال نموده و ترتیب آن را تغییر دهید، بهترین جایگاه برای کیف پول جایگاه اول است اما تصمیم نهایی با شماست!

ویرایش موجودی کیف پول کاربران

شما می توانید در پِی زیتو موجودی کیف پول کاربران را تغییر داده و مدیریت کنید.

برای این کار در افزونه پِی زیتو روی منوی کاربران کلیک نمایید و در صفحه ای که باز می شود کاربر مورد نظر خود را پیدا کنید و سپس بر روی دکمه ویرایش مقابل نام او کلیک کنید.

ورود به بخش ویرایش کاربر پِی زیتو

در پنجره باز شده در گزینه افزایش/کاهش موجودی می توانید موجودی کیف پول کاربر را تغییر داده و مبلغی به آن اضافه نموده و یا کم کنید.

در همین پنجره باز شده اگر به پایین اسکرول نمایید می توانید تاریخچه تغییرات موجودی کیف پول کاربر مورد نظر را نیز مشاهده کنید. و با حرکت موس بر روی آیکون سمت چپ هر تاریخچه جزيیات بیشتری از آن مشاهده نمایید.

ویرایش موجودی کیف پول کاربر پِی زیتو

 

امکان شارژ کیف پول و مشاهده موجودی توسط کاربر

اول از همه همانطور که در ابتدای این مقاله آموزش داده شد برای فعالسازی امکان شارژ کیف پول باید در بخش تنظیمات کلی در زبانه کیف پول گزینه امکان شارژ حساب را فعال نموده باشید.

شما در دو بخش می توانید امکان شارژ کیف پول و مشاهده موجودی کیف پول را در اختیار کاربران خود قرار دهید :

بخش اول: فعالسازی گزینه شارژ کیف پول در صفحه داشبورد کاربر که آموزش آن را می توانید در مقاله آموزش تنظیمات داشبورد کاربر مطالعه نمایید.

بخش دوم (در وردپرس): در صورتی که پوسته سایت شما از ابزارک پشتیبانی کند در پیشخوان وردپرس در منوی نمایش یک گزینه وجود دارد به نام ابزارک‌ها. با کلیک بر روی آن می توانید به موقعیت های در نظر گرفته شده در پوسه و قالب سایتتان از ابزارک استفاده نمایید که در این مورد برای شارژ حساب می توانید ابزارک پِی زیتو شارژ حساب را انتخاب نموده و به موقعیت مورد نظر خود اضافه نمایید.

بخش دوم (در جوملا): در بخش ماژول های سایت می توانید یک ماژول از نوع شارژ حساب پِی زیتو ایجاد نمایید و آن را در موقعیت ماژول و صفحات مورد نظر خود به نمایش بگذارید.

تنظیمات مربوط به واریز شناسه دار در مقاله جداگانه آموزش داده شده است برای مشاهده مقاله کلیک کنید.

نکته: هر زمان احساس کردید تنظیمی را به اشتباه انجام دادید یا تغییری را می خواهید به حالت اولیه برگردانید از دکمه بازنشانی کنار آن آیتم استفاده کنید که با آیکون دو فلش به صورت دایره ای نمایش داده می شود.

آموزش کیف پول پِی زیتو به پایان رسید، هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.