آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

تنظیمات

تنظیمات پیامک دستیار پرداخت پِی زیتو

در افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو این امکان وجود دارد که در شرایط مختلف پرداخت برای کاربران سایت و مدیران سایت پیامک ارسال نمایید.

در ابتدای مقاله لازم است یادآوری کنیم که برای استفاده از ویژگی ارسال پیامک در وردپرس و جوملا ابتدا لازم است افزونه دستیبار پرداخت پِی زیتو نصب شود و آن را به درگاه ها و افزونه های فروشگاهی سایت خود که نیاز به درگاه دارند متصل نمایید، آموزش کامل نصب و راه اندازی دستیبار پرداخت پِی زیتو برای وردپرس و جوملا را می توانید در بخش آموزش و مستندات پِی زیتو مشاهده نمایید.

این مقاله به دو بخش تقسیم خواهد شد:

۱- فعالسازی ارسال پیامک در شرایط مختلف

۲- سفارشی سازی متن پیامک های ارسالی

 

فعالسازی ارسال پیامک در شرایط مختلف

برای فعال سازی ارسال پیامک در پِی زیتو بر روی منوی تنظیمات کلیک نموده سپس زبانه تنظیمات کلی و بعد زبانه پیامک را انتخاب نمایید.

ورود به بخش تنظیمات پیامک پِی زیتو

- سامانه ارسال پیامک: در این گزینه می توانید سامانه مورد نظر خود را برای ارسال پیامک انتخاب نمایید، اکیدا توصیه می کنیم که از سامانه اختصاصی پِی زیتو استفاده نمایید، این سامانه نیازی به تهیه و داشتن پنل پیامک ندارد، همزان از چند سامانه پیامکی استفاده می کند تا بیشتری نرخ ارسال موفق را داشته باشد، دارای خط اختصاصی و ارسال به لیست سیاه است.

- شماره ارسال پیامک: شماره ‌ای که می خواهید پیامک از آن ارسال شود را در این فیلد باید وارد کنید، که این شماره را مدیر و پشتیبان سامانه در اختیار شما قرار خواهد داد.

- روش ارسال پیامک: اگر روش ارسالی به غیر روش ارسال معمولی برای سامانه پیامک انتخاب شده وجود داشته باشد این گزینه نمایش داده می شود که می توانید بین گزینه معمولی و پترن یکی را انتخاب نمایید. این گزینه ممکن است برای سامانه انتخابی شما نمایش داده نشود.

نکته: ارسال پترن امکان ارسال پیامک به شماره های بلک لیست که پیامک های تبلیغاتی را مسدود نموده اند را فراهم می کند.

- نام کاربری سامانه پیامک: در این گزینه نام کاربری سامانه پیامک مورد نظر خود را وارد می کنید، این گزینه بر اساس سامانه پیامک انتخاب شده ممکن است در تنظیمات نمایش داده نشود یا نام متفاوتی داشته باشد..

- رمز عبور سامانه پیامک: در این گزینه رمز سامانه پیامک مورد نظر خود را وارد می کنید، این گزینه بر اساس سامانه پیامک انتخاب شده ممکن است در تنظیمات نمایش داده نشود یا نام متفاوتی داشته باشد.

- کلید دسترسی سامانه پیامک: این گزینه مربوط به سامانه پیامک کاوه نگار است که لازم است کلید دسترسی را وارد نمایید.

- نام کمپانی سامانه پیامک: این گزینه مربوط به سامانه پنل پیامکی رهیاب است، لازم است فیلد را طبق راهنمای پنل پیامک تکمیل نمایید.

- تلفن همراه مدیر: در این فیلد می توانید شماره تلفن همراه مدیر یا مدیران سایت را وارد نمایید. برای وارد نمودن بیش از یک شماره تلفن همراه، شماره ها را با ویرگول انگلیسی از یکدیگر جدا نمایید.

- ارسال پیامک آزمایشی: با فشردن این دکمه یک پیامک آزمایشی برای برای مدیر یا مدیران سایت ارسال خواهد شد، اگر پیامک را دریافت نکردید باید تنظیمات سامانه را بررسی نمایید و اگر مشکل برطرف نشد حتما با پشتیبان پِی زیتو در ارتباط باشید.

- پیامک به مدیر در پرداخت موفق: با فعال نمودن این گزینه بعد از تراکنش موفق، برای مدیر یا مدیران سایت پیامک ارسال خواهد شد.

- پیامک به مدیر در پرداخت غیرآنلاین: با فعال نمودن این گزینه در صورت انجام تراکنش با درگاه پرداخت غیرآنلاین، اطلاعات پرداخت غیرآنلاین برای مدیر یا مدیران ارسال خواهد شد که آنها بتوانند بعد از دریافت پیامک به صورت دستی اقدام به تایید تراکنش کاربر نمایند.

- پیامک به کاربر در پرداخت موفق: با فعال نمودن این گزینه بعد از تراکنش موفق برای کاربر (پرداخت کننده) پیامک ارسال خواهد شد.

- پیامک به کاربر در پرداخت ناموفق: با فعال نمودن این گزینه بعد از تراکنش ناموفق برای کاربر (پرداخت کننده) پیامک ارسال خواهد شد.

- پیامک به کاربر در ایجاد پیش‌فاکتور: با فعال نمودن این گزینه بعد از ایجاد پیش فاکتور اختصاصی برای کاربر یک پیامک ارسال خواهد شد.

- پیامک به کاربر برای حذف صورت‌حساب: با فعال نمودن این گزینه اگر در تنظیمات زبانه عمومی گزینه های حذف خودکار صورت حساب را فعال نموده باشید قبل از حذف صورت حساب برای کاربر پیامک ارسال خواهد شد.

- زمان پیامک حذف صورت‌حساب (ساعت): در این گزینه می توانید مشخص کنید چند ساعت قبل از حذف صورت حساب برای کاربر پیامک ارسال شود.

سفارشی سازی متن و موضوع پیامک های ارسالی

برای سفارشی سازی پیامک ها در افزونه پِی زیتو بر روی منوی تنظیمات کلیک نموده سپس زبانه سفارشی و بعد زبانه پیامک را انتخاب نمایید.

ورود به بخش سفارشی پیامک پِی زیتو

در این بخش می توانید محتوای پیامک هایی که در شرایط مختلف ارسال می شود را ویرایش نموده و سفارشی سازی نمایید.

در ویرایش متن پیامک ها بیش از ۱۶ متغییر مربوط به پرداخت وجود دارد که شما می توانید از این متغییر ها در متن پیامک های ارسالی استفاده نمایید.

نکته: هر زمان احساس کردید تنظیمی را به اشتباه انجام دادید یا تغییری را می خواهید به حالت اولیه برگردانید از دکمه بازنشانی کنار آن آیتم استفاده کنید که با آیکون دو فلش به صورت دایره ای نمایش داده می شود.

متغییرهای قابل استفاده در ایمیل پِی زیتو

آموزش تنظیمات پیامک پِی زیتو به پایان رسید، هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.