آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

تنظیمات

تنظیمات کیف خدمات دستیار پرداخت پِی زیتو

کیف خدمات یک سرویس ارائه شده توسط پِی زیتو است که کاربران می توانند با شارژ این کیف در سایت پِی زیتو و فعال کردن آن از خدمات افزوده مانند سامانه پیامکی اختصاصی پِی زیتو که بالاترین نرخ ارسال، خط اختصاصی ویژه و امکان ارسال به بلک لیست را دارد استفاده کنند.

سامانه کیف خدمات قرار است در آینده امکانات دیگری را نیز به کاربران ارائه کند.

کیف خدمات را لازم است از طریق پنل کاربری پی زیتو فعال نموده و کد ای پی آی آن را بردارید. در آموزش فعالسازی کیف خدمات پِی زیتو استفاده از پنل کیف خدمات آموزش داده شده است.

پس از فعال سازی، شارژ و دریافت کد API در افزونه پِی زیتو بر روی منوی تنظیمات کلیک نموده سپس زبانه تنظیمات کلی و بعد زبانه کیف خدمات را انتخاب نمایید.

ورود به بخش تنظیمات مدیریت پِی زیتو

- وضعیت کیف خدمات: با فعال کردن این گزینه سرویس کیف خدمات در سایت شما فعال خواهد شد.

- کد API: کد API که از پنل کاربری پِی زیتو دریافت نموده‌اید را در این بخش وارد نمایید.

- موجودی: در این گزینه موجودی کیف خدمات سایت شما نمایش داده می شود. با فشردن دکمه رفرش میتونید موجودی را بر اساس آخرین تغییرات با سایت پی زیتو بروزرسانی نمایید. البته خود پِی زیتو به صورت خودکار در یک بازه زمانی مشخص بروزرسانی انجام می دهد.

- اخطار کمبود موجودی: حداقل موجودی در کیف خدمات باید بیش از ۱۰ هزار تومان باشد و وقتی به این مبلغ برسد سرویس پِی زیتو به صورت خودکار غیر فعال خواهد شد. با این گزینه مشخص می کنید در صورتی که کیف خدمات از مبلغی کمتر شد برای مدیر سایت پیامک ارسال شود تا در اسرع وقت اقدام به شارژ مجدد موجودی کیف خدمات نماید.

- مبلغ ارسال اخطار: در این گزینه مشخص می کنید موجودی از چه مبلغی کمتر شد به مدیر سایت پیامک ارسال شود. توجه نمایید حداقل موجودی کیف خدمات باید بیش از ۱۰ هزار تومان باشد و حداقل مبلغی که در این فیلد وارد می کنید برای ارسال اخطار می تواند ۲۰ هزار تومان باشد.

آموزش تنظیمات مربوط به تنظیمات کیف خدمات به پایان رسید، هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.