آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

تنظیمات

تنظیمات عمومی دستیار پرداخت پِی زیتو

در بخش تنظیمات عمومی افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو تنظیمات اصلی افزونه انجام می شود که با این تنظیمات در این مقاله آشنا خواهیم شد.

در افزونه پِی زیتو بر روی منوی تنظیمات کلیک نموده سپس زبانه تنظیمات کلی و بعد زبانه عمومی را انتخاب نمایید.

ورود به بخش تنظیمات عمومی پِی زیتو

پیشوند شماره صورت‌حساب: شماره صورت حساب ها در پِی زیتو دارای یک پیشوند هستند مثلا: J2S-435 این پیشوند یعنی J2S را شما می توانید در این بخش تغییر دهید.

- تعداد ارقام شماره صورت‌حساب: در این گزینه می توانید مشخص کنید شماره صورتحساب چند رقمی باشد که به صورت پیش فرض روی خودکار قرار دارد و اعداد را به ترتیب انتخاب می کند و شماره صورتحساب هر عددی که باشد همان تعداد رقم خواهد بود اما اگر در اینجا عددی را مشخص کنید مثلا عدد ۵ و شماره صورت حساب شما از یک عدد ۵ رقمی کمتر باشد قبل از آن صفر قرار میدهد. مثلا : J2S-00435

شروع شماره صورت‌حساب: سایت هایی که تازه شروع به کار نموده اند مایل نیستد کاربران و مشتریان متوجه شوند که اولین خریداران سایت هستند و برای همین نمی خواهند شماره صورتحساب از عدد ۱ شروع شود به همین دلیل شما می توانید یک عدد بزرگتر برای عدد شروع شماره صورت حساب تراکنش ها در پِی زیتو در نظر بگیرید.

- یکسان‌سازی شماره‌های صورت‌حساب: اگر از قبل در پِی زیتو تراکنشی ثبت شده باشد و شما اکنون سه مورد بالا را تغییر دهید این تغییرات برای تراکنش های بعد از این تغییر اعمال خواهد شد و اگر بخواهید بر روی تراکنش های قبلی هم اعمال شود لازم است این دکمه را فشار دهید. توجه نمایید که این کار شماره صورتحساب تمام تراکنش های انجام شده را تغییر می دهد.

- واحد پول: در این گزینه واحد پولی که در سایتتان استفاده می کنید را انتخاب نمایید که می تواند ریال یا تومان باشد.

- جداکننده مبلغ: در این بخش می توانید مشخص کنید که در نمایش مبالغ در بخش های مختلف پِی زیتو جداکننده مبلغ سه رقمی نمایش داده شود یا خیر.

کاراکتر جداکننده: اگر گزینه بالا را فعال نموده باشید در این بخش می توانید مشخص کنید از چه کاراکتری برای جدا کننده سه رقمی مبالغ استفاده شود که به صورت پیش فرض و استاندارد از ویرگول انگلیسی قرار داده شده است.

حذف تراکنش پرداخت نشده (ساعت): در این گزینه می توانید مشخص کنید که تراکنش هایی که در وضعیت پرداخت نشده قرار می گیرند پس از چند ساعت حذف شوند با قرار دادن این گزینه بر روی صفر در واقع این تراکنش ها هرگز حذف نخواهند شد.

- حذف تراکنش پیش‌فاکتور (ساعت): در این گزینه می توانید مشخص کنید که تراکنش هایی که در وضعیت پیش فاکتور قرار می گیرند پس از چند ساعت حذف شوند با قرار دادن این گزینه بر روی صفر در واقع این تراکنش ها هرگز حذف نخواهند شد.

- حذف تراکنش لغو شده (ساعت): در این گزینه می توانید مشخص کنید که تراکنش هایی که در وضعیت لغو شده قرار می گیرند پس از چند ساعت حذف شوند با قرار دادن این گزینه بر روی صفر در واقع این تراکنش ها هرگز حذف نخواهند شد.

تغییر اطلاعات قبلی با اطلاعات کاربر: فعال نمودن این گزینه را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم، با فعال نمودن این گزینه اگر اطلاعات یک کاربر مانند ایمیل، موبایل، نام و ... تغییر کند. در تمام فاکتور ها و تراکنش های قبلی او نیز این اطلاعات تغییر خواهد کرد که ممکن است از نظر موارد حسابداری و مالی شما را دچار مشکل کند. در صورتی که این گزینه غیرفعال باشد و اطلاعات کاربر تغییر کند. تراکنش های قبلی او با اطلاعات قبلی و تراکنش های جدید او با اطلاعات جدید ثبت خواهد شد.

فونت سایت: در این بخش می توانید برای بخش های مربوط به پِی زیتو در بخش کاربری فونت در نظر بگیرید به صورت پیش فرض این گزینه بر روی فونت ایران سنس قرار دارد شما هم میتوانید فونت را تغییر دهید و هم می توانید آن را روی گزینه فونت پیش فرض سایت قرار دهید که در این صورت از تنظیمات فونت سایت خود شما استفاده خواهد کرد و دیگر فایل فونت اضافی در صفحات مربوط به پِی زیتو بارگزاری نخواهد شد.

نکته: توجه داشته باشید که گزینه فونت فقط در مورد فونت بخش کاربری اعمال خواهد شد و فونت بخش مدیریت پِی زیتو به صورت پیش فرض ایران سنس بوده و قابل تغییر نمی باشد!

- نصب فونت جدید: مجموعه کاملی از فونت های فارسی برای شما در نظر گرفته شده است که می توانید با این دکمه کدام را که خواستید در سایت خود اضافه نموده و در گزینه بالا آن را انتخاب نمایید.

نمایش لینک پِی زیتو: با فعال نمودن این گزینه لینکی با عنوان "قدرت یافته از پِی زیتو" در پایین بخش ها و صفحات مربوط به پِی زیتو در سایت شما نمایش داده می شود که فعال نمودن آن باعث حمایت از مجموعه پِی زیتو خواهد شد.

نکته: هر زمان احساس کردید تنظیمی را به اشتباه انجام دادید یا تغییری را می خواهید به حالت اولیه برگردانید از دکمه بازنشانی کنار آن آیتم استفاده کنید که با آیکون دو فلش به صورت دایره ای نمایش داده می شود.

آموزش تنظیمات مربوط به زبانه عمومی به پایان رسید، هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.