آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

تنظیمات

تنظیمات ایمیل دستیار پرداخت پِی زیتو

در افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو این امکان وجود دارد که در شرایط مختلف برای کاربران سایت و مدیران سایت ایمیل ارسال نمایید.

سرویس ارسال ایمیل پِی زیتو از تنظیمات ارسال ایمیل اصلی سایت شما استفاده می کند و باید حتما ارسال ایمیل در سایت شما فعال باشد.

در ابتدای مقاله لازم است یادآوری کنیم که برای استفاده از ویژگی ارسال ایمیل در وردپرس و جوملا ابتدا لازم است افزونه دستیبار پرداخت پِی زیتو نصب شود و آن را به درگاه ها و افزونه های فروشگاهی سایت خود که نیاز به درگاه دارند متصل نمایید، آموزش کامل نصب و راه اندازی دستیبار پرداخت پِی زیتو برای وردپرس و جوملا را می توانید در بخش آموزش و مستندات پِی زیتو مشاهده نمایید.

این مقاله به دو بخش تقسیم خواهد شد:

۱- فعالسازی ارسال ایمیل در شرایط مختلف

۲- سفارشی سازی متن و موضوع ایمیل های ارسالی

 

فعالسازی ارسال ایمیل در شرایط مختلف

برای فعال سازی ارسال ایمیل در افزونه پِی زیتو بر روی منوی تنظیمات کلیک نموده سپس زبانه تنظیمات کلی و بعد زبانه ایمیل را انتخاب نمایید.

ورود به بخش تنظیمات ایمیل پِی زیتو

- ایمیل مدیر: در این فیلد می توانید ایمیل مدیر یا مدیران سایت را وارد نمایید. برای وارد نمودن بیش از یک ایمیل، ایمیل ها را با ویرگول انگلیسی از یکدیگر جدا نمایید.

- ارسال ایمیل آزمایشی: با فشردن این دکمه یک ایمیل آزمایشی برای برای ایمیل مدیر یا مدیران سایت ارسال خواهد شد، اگر ایمیل را دریافت نمی کنید باید سیستم ارسال ایمیل مدیر محتوای سایتتان که جوملا یا وردپرس است را بررسی نمایید همینطور ممکن است ایمیل های شما اسپم و مسدود شده باشد که مدیر هاست یا سرورتان باید بررسی کند.

- ایمیل به مدیر در پرداخت موفق: با فعال نمودن این گزینه در صورت انجام تراکنش موفق برای مدیر یا مدیران سایت ایمیل ارسال خواهد شد.

- ایمیل به مدیر در پرداخت غیرآنلاین: با فعال نمودن این گزینه در صورت انجام تراکنش با درگاه پرداخت غیر آنلاین اطلاعات پرداخت غیر آنلاین برای مدیر یا مدیران ارسال خواهد شد که آنها بتوانند بعد از دریافت ایمیل به صورت دستی اقدام به تایید تراکنش کاربر نمایند.

- ایمیل به کاربر در پرداخت موفق: با فعال نمودن این گزینه در صورت انجام تراکنش موفق برای کاربر (پرداخت کننده) ایمیل ارسال خواهد شد.

- ایمیل به کاربر در پرداخت ناموفق: با فعال نمودن این گزینه در صورت انجام تراکنش ناموفق برای کاربر (پرداخت کننده) ایمیل ارسال خواهد شد.

- ایمیل به کاربر در ایجاد پیش‌فاکتور: با فعال نمودن این گزینه در هنگام ایجاد پیش فاکتور اختصاصی برای کاربر یک ایمیل ارسال خواهد شد.

- ایمیل به کاربر برای حذف صورت‌حساب: با فعال نمودن این گزینه اگر در تنظیمات زبانه عمومی گزینه های حذف خودکار صورت حساب را فعال نموده باشید قبل از حذف صورت حساب برای کاربر ایمیل ارسال خواهد شد.

- زمان ایمیل حذف صورت‌حساب (ساعت): در این گزینه می توانید مشخص کنید چند ساعت قبل از حذف صورت حساب برای کاربر ایمیل ارسال شود.

سفارشی سازی متن و موضوع ایمیل های ارسالی

برای سفارشی سازی ایمیل ها در افزونه پِی زیتو بر روی منوی تنظیمات کلیک نموده سپس زبانه سفارشی و بعد زبانه ایمیل را انتخاب نمایید.

ورود به بخش سفارشی ایمیل پِی زیتو

در این بخش می توانید عنوان و محتوای ایمیل هایی که در شرایط مختلف ارسال می شود را ویرایش نموده و سفارشی سازی نمایید.

به صورت پیش فرض برای متن ایمیل ها قالب و استایلی زیبا در نظر گرفته شده است که می توانید همان را ویرایش و اصلاح نمایید و یا کلا استایل و قالب مورد نظر خود را طراحی کنید.

در ویرایش عنوان و متن ایمیل ها بیش از ۱۶ متغییر مربوط به پرداخت وجود دارد که شما می توانید از این متغییر ها در عنوان و متن ایمیل های ارسالی استفاده نمایید.

نکته: هر زمان احساس کردید تنظیمی را به اشتباه انجام دادید یا تغییری را می خواهید به حالت اولیه برگردانید از دکمه بازنشانی کنار آن آیتم استفاده کنید که با آیکون دو فلش به صورت دایره ای نمایش داده می شود.

متغییرهای قابل استفاده در ایمیل پِی زیتو

آموزش تنظیمات ایمیل پِی زیتو به پایان رسید، هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.