آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

تنظیمات

تنظیمات سفارشی دستیار پرداخت پِی زیتو

در طراحی افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو تلاش شده تمام بخش ها و استایل ها قابل سفارشی سازی و اختصاصی سازی توسط مدیر سایت باشد. در زبانه سفارشی بخش عمده ای از این تغییرات و سفارش سازی ها قابل انجام است.

در ابتدای مقاله لازم است یادآوری کنیم که برای استفاده از ویژگی های پِی زیتو در وردپرس و جوملا ابتدا لازم است افزونه دستیبار پرداخت پِی زیتو نصب شود و آن را به درگاه ها و افزونه های فروشگاهی سایت خود که نیاز به درگاه دارند متصل نمایید، آموزش کامل نصب و راه اندازی دستیبار پرداخت پِی زیتو برای وردپرس و جوملا را می توانید در بخش آموزش و مستندات پِی زیتو مشاهده نمایید.

برای رفتن به تنظیمات سفارشی در پِی زیتو بر روی منوی تنظیمات کلیک نموده سپس زبانه سفارشی را انتخاب نمایید.

ورود به بخش تنظیمات سفارشی پِی زیتو

 

زبانه رنگ ها

- وضعیت پرداخت نشده: این گزینه مربوطه به رنگ وضعیت تراکنش های پرداخت نشده در صفحه تراکنش ها می باشد که می توانید رنگ دلخواه خود را برای آن در نظر بگیرید.

- وضعیت پیش‌فاکتور: این گزینه مربوطه به رنگ وضعیت تراکنش های پیش فاکتور در صفحه تراکنش ها می باشد که می توانید رنگ دلخواه خود را برای آن در نظر بگیرید. 

- وضعیت لغو شده: این گزینه مربوطه به رنگ وضعیت تراکنش های لغو شده در صفحه تراکنش ها می باشد که می توانید رنگ دلخواه خود را برای آن در نظر بگیرید. 

- وضعیت در انتظار: این گزینه مربوطه به رنگ وضعیت تراکنش های در انتظار در صفحه تراکنش ها می باشد که می توانید رنگ دلخواه خود را برای آن در نظر بگیرید. 

- وضعیت پرداخت شده: این گزینه مربوطه به رنگ وضعیت تراکنش های پرداخت شده در صفحه تراکنش ها می باشد که می توانید رنگ دلخواه خود را برای آن در نظر بگیرید. 

- وضعیت مشکوک: این گزینه مربوطه به رنگ وضعیت تراکنش های مشکوک در صفحه تراکنش ها می باشد که می توانید رنگ دلخواه خود را برای آن در نظر بگیرید. 

- وضعیت غیر آنلاین: این گزینه مربوطه به رنگ وضعیت تراکنش های غیر آنلاین در صفحه تراکنش ها می باشد که می توانید رنگ دلخواه خود را برای آن در نظر بگیرید. 

- دکمه ها: این گزینه مربوطه به رنگ دکمه های پِی زیتو می باشد که می توانید رنگ دلخواه خود را برای آن در نظر بگیرید. 

- متن دکمه ها: این گزینه مربوطه به رنگ متن دکمه ها می باشد که می توانید رنگ دلخواه خود را برای آن در نظر بگیرید. 

- زمینه هدر داشبورد کاربر: این گزینه مربوطه به رنگ زمینه هدر در صفحه داشبور کاربر می باشد که در آن کیف پول و موجودی آن و بن تخفیف نمایش داده می شود که می توانید رنگ دلخواه خود را برای آن در نظر بگیرید. 

- متن هدر داشبورد کاربر: این گزینه مربوطه به رنگ متن هدر داشبور کاربر می باشد که در آن کیف پول و موجودی آن و بن تخفیف نمایش داده می شود که می توانید رنگ دلخواه خود را برای آن در نظر بگیرید. 

- عنوان کادرهای صورت‌حساب: این گزینه مربوطه به رنگ عنوان باکس ها در صفحه صورت حساب می باشد که می توانید رنگ دلخواه خود را برای آن در نظر بگیرید. 

- زمینه کادرهای صورت‌حساب: این گزینه مربوطه به رنگ زمینه باکس ها صفحه صورت حساب می باشد که می توانید رنگ دلخواه خود را برای آن در نظر بگیرید.

زبانه فاکتور

- فاکتور پیش پرداخت: در این گزینه می توانید محتوای فاکتور پیش پرداخت یعنی فاکتوی که قبل از پرداخت کاربر در اختیارش قرارمی گیرد را ویرایش کنید، البته یک استایل پیش فرض زیبا برای این گزینه طراحی شده است که می توانید از همان استایل پیش فرض استفاده نموده و فقط اسم و لوگوی آن را تغییر دهید.

- فاکتور: این گزینه می توانید محتوای فاکتور یعنی فاکتوی که بعد از پرداخت موفق کاربر در اختیارش قرارمی گیرد را ویرایش کنید، البته یک استایل پیش فرض زیبا برای این گزینه طراحی شده است که می توانید از همان استایل پیش فرض استفاده نموده و فقط اسم و لوگوی آن را تغییر دهید.

زبانه قوانین

- متن قوانین پرداخت:  شما می توانید متن قوانین پرداخت را در این بخش ویرایش نموده و تغییر دهید.

زبانه ایمیل

توضیحات کامل درمورد این زبانه در بخش دیگری به عنوان آموزش تنظیم ایمیل دستیار پرداخت پِی زیتو قرار گرفته است که می توانید به این مقاله مراجعه نمایید.

زبانه ایمیل

توضیحات کامل درمورد این زبانه در بخش دیگری به عنوان آموزش تنظیم پیامک دستیار پرداخت پِی زیتو قرار گرفته است که می توانید به این مقاله مراجعه نمایید.

 

نکته: هر زمان احساس کردید تنظیمی را به اشتباه انجام دادید یا تغییری را می خواهید به حالت اولیه برگردانید از دکمه بازنشانی کنار آن آیتم استفاده کنید که با آیکون دو فلش به صورت دایره ای نمایش داده می شود.

آموزش تنظیمات پیشرفته پِی زیتو به پایان رسید، هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.