آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

تنظیمات

تنظیمات پیشرفته دستیار پرداخت پِی زیتو

در طراحی افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو تمام تلاش ما این بوده که مدیر سایت بتواند به بهترین و کاملترین شکل ممکن کنترل پِی زیتو و سایت خود را در دست بگیرد و امکان اختصاصی سازی و ویرایش تمام بخش ها فراهم شده است. در بخش تنظیمات پیشرفته امکانات و ویژگی های نسبتا پیشرفته افزونه قابل تغییر می باشد.

در ابتدای مقاله لازم است یادآوری کنیم که برای استفاده از ویژگی های پِی زیتو در وردپرس و جوملا ابتدا لازم است افزونه دستیبار پرداخت پِی زیتو نصب شود و آن را به درگاه ها و افزونه های فروشگاهی سایت خود که نیاز به درگاه دارند متصل نمایید، آموزش کامل نصب و راه اندازی دستیبار پرداخت پِی زیتو برای وردپرس و جوملا را می توانید در بخش آموزش و مستندات پِی زیتو مشاهده نمایید.

برای رفتن به تنظیمات پیشرفته در پِی زیتو بر روی منوی تنظیمات کلیک نموده سپس زبانه تنظیمات کلی و بعد زبانه پیشرفته را انتخاب نمایید.

ورود به بخش تنظیمات پیشرفته پِی زیتو

 

بارگذاری جی کوئری: جی کوئری یک کتابخانه جاوا اسکریپت است که در اکثر سایت ها از آن استفاده می شود و پِی زیتو برای عملکرد صحیح به بارگذاری جی کوئری نیاز دارد.

در بسیاری از سایت ها این کتابخانه از قبل بارگذاری می شود و دیگر نیازی به بارگذاری مجدد آن توسط پِی زیتو وجود ندارد، شما می توانید در این آیتم بارگذاری جی کوئری توسط پِی زیتو را غیر فعال نموده یا به حالت خودکار در بیاورید ولی اگر با تغییر این گزینه مشکلی در سایت مشاهده کردید مجددا آن را به حالت اولیه یعنی بارگذاری شود تغییر دهید.

بارگذاری شود: در این گزینه پِی زیتو بدون در نظر گرفتن وضعیت بارگذاری جی کوئری در سایت شما جی کوئری را خودش بارگذاری می کند.

بارگذاری خودکار: در این شرایط پِی زیتو سایت شما را بررسی می کند و در صورتی که جی کوئری در سایت شما وجود نداشت نسبت به بارگذاری جی کوئری اقدام می کند.

بارگذاری نشود: در این گزینه پِی زیتو جی کوئری را در هیچ شرایطی بارگذاری نمی کند.

- بارگذاری NuSoap:  برخی از درگاه های پرداخت و سامانه های پیامکی برای استفاده از API ، نیاز به بارگذاری NuSoap نیاز دارد، افزونه پِی زیتو طبق اصول برنامه نویسی تنها مواقعی که نیاز به NuSoap باشد آن را در صفحه مربوطه بارگذاری می کند. اما برخی دیگر از پلاگین ها که از NuSoap استفاده می کنند آن را در همه صفحات حتی صفحات نامرتبط بارگذاری می کنند که امکانی هم برای غیر فعال نمودن این گزینه ندارند که بعضا باعث می شود زمانی که پِی زیتو NuSoap را فراخوانی می کند دچار تداخل شوند. این گزینه برای آن طراحی شده که اگر پلاگینی دارید که اقدام به بارگذاری غیر اصولی NuSoap در تمام صفحات می کند و باعث بروز خطا در صفحات پِی زیتو شده است می توانید با غیر فعال نمودن یا خودکار کردن این مورد در پِی زیتو از بارگذاری مجدد آن توسط پِی زیتو جلوگیری کنید تا خطایی رخ ندهد.

بارگذاری شود: در این گزینه پِی زیتو بدون در نظر گرفتن وضعیت بارگذاری NuSoap در سایت توسط دیگر افزونه های شما NuSoap را خودش بارگذاری می کند.

بارگذاری خودکار: در این شرایط پِی زیتو سایت شما را بررسی می کند و در صورتی که NuSoap در سایت توسط دیگر افزونه ها بارگذاری نشده بود، نسبت به بارگذاری NuSoap اقدام می کند.

بارگذاری نشود: در این گزینه پِی زیتو هیچ شرایطی NuSoap را بارگذاری نمی کند.

- css سفارشی: تلاش ما بر این بوده که استایل ظاهری صفحات پِی زیتو به شکلی باشد که در هیچ شرایط ناسازگاری استایل و طراحی پیش نیاید اما بعضا این اتفاق رخ می دهد و برای سازگار نمودن استایل صفحات و بخش های مختلف پِی زیتو با قالب سایت نیاز است کد های سی اس اس تغییر کند که شما می توانید کدهای سی اس اس مورد نظر خود را در این باکس قرار دهید.

- دانلود کتابخانه اکسل: در بخش تراکنش های پِی زیتو امکانی وجود دارد که شما بتوانید از تراکنش ها خروجی اکسل تهیه نمایید که برای این کار نیاز به داشتن کتابخانه اکسل دارید که با کلیک بر روی این دکمه کتابخانه دانلود شده و در پِی زیتو نصب می شود.

- کران جاب: اول از همه بدانید که با فعال نکردن این گزینه مشکل خیلی مهمی برای سایت شما رخ نخواهد داد ولی پیشنهاد می کنیم این گزینه را فعال کنید.

پیامک ها و ایمیل های ارسالی پِی زیتو بعد از انجام فرآیند مربوطه در صف ارسال قرار گرفته و به صورت یک دقیقه یک بار ارسال می شوند، اما این ارسال ها به صورت پیش فرض بر اساس بارگذاری صفحات سایت انجام می شود و وابسته به این است که آیا یک دقیقه یکبار صفحه ای از سایت توسط کاربری بازدید می شود یا خیر و اگر این بازدید ها به صورت یک دقیقه یکبار انجام نشود ارسال پیامک ها ممکن است با تاخیر و فاصله زمانی بیش از یک و چند دقیقه انجام شود.

برای عدم بروز این مشکل توصیه می شود در صورتی که هاست شما از امکان کران جاب برخوردار می باشد این گزینه را فعال نموده و خط فرمان مربوطه را در بخش کران جاب هاست خود به صورت یک دقیقه یک بار درج نمایید تا اجرا شود و ارسال های شما بصورت منظم و مطمئن تر انجام شود و دیگر وابسته به بازدید سایت توسط کاربرها نباشد.

با فعال کردن این گزینه کران جاب خودکار پِی زیتو غیر فعال خواهد شد و کران جاب شما جایگزین آن می شود ولی نگران نباشید اگر به هر دلیلی کران جاب شما یک دقیقه یک بار عمل نکند، کران جاب خودکار مجددا فعال شده و کارهای لازم را انجام می دهد.

اگر کران جاب هاست شما به درستی کار نمی کند بهتر است این گزینه را غیر فعال کنید تا کران جاب خودکار پِی زیتو کار خود را بهتر بتواند انجام دهد.

- فرمان کران جاب: فرمان روبرو را باید در بخش کران جاب هاست خود درج نمایید و زمان آن را به صورت یک دقیقه یک بار ثبت کنید.
برای داشتن کران جاب با زمان یک دقیقه ای لازم است تمام گزینه ها (یا فیلد‌های) زمانی را با کاراکتر ستاره (*) جایگذاری کنید و در بخش فرمان یا command فقط یکی از دستور های روبرو را درج کنید. دو فرمان در نظر گرفته شده که اگر یکی را هاستتان نپذیرفت از دیگری استفاده کنید.

اگر به هر دلیلی کران جاب شما یک دقیقه یک بار عمل نکند، کران جاب خودکار مجددا فعال شده و کارهای لازم را انجام می دهد. 

- وضعیت کران جاب: در این گزینه پِی زیتو وضعیت اجرای کران جاب در سایت شما را بررسی و لاگ می کند، بعد از تغییر در تنظیمات ممکن است چند دقیقه ای زمان ببرد تا وضعیت تغییر کند و لازم است صبر بفرمایید.

غیرفعال: به این معنی است که شما هنوز کران جاب را فعال ننموده اید.

اشکال در اجرا: به این معنی است که کران جاب فعال شده اما به درستی عمل نمی کند.

در حال اجرا: به این معنی می باشد که کران جاب فعال است و به درستی عمل می کند.

- لاگ‌های کران جاب: در این بخش ۵ کران جاب اجرا شده موفق نمایش داده می شود.

نوع خودکار: کران جاب های پیش‌فرض و خودکار پِی زیتو با عنوان نوع خودکار در لاگ نمایش داده شوند.

نوع سرور: در صورتی که در بالا گزینه کران جاب را فعال کرده باشید و تنظیمات آن را در سرور خود اعمال کرده باشید در صورت عمل کردن می توانید لاگ آن را با نام نوع سرور در لاگ های روبرو مشاهده نمایید.

در صورتی که گزینه کران جاب در بالا فعال باشد و فرمان مربوطه را در سرور خود تنظیم نموده باشید که یک دقیقه یک بار اجرا شود، در لاگ بالا باید تمام کران‌ جاب های اجرا شده از نوع سرور باشد و اگر نوع خودکار در آن ها قرار دارد یعنی مشکلی در کران جاب تنظیم شده در سرور وجود دارد.

نکته: هر زمان احساس کردید تنظیمی را به اشتباه انجام دادید یا تغییری را می خواهید به حالت اولیه برگردانید از دکمه بازنشانی کنار آن آیتم استفاده کنید که با آیکون دو فلش به صورت دایره ای نمایش داده می شود.

آموزش تنظیمات پیشرفته پِی زیتو به پایان رسید، هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.