آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

درگاه های پرداخت آنلاین

اتصال سایت به درگاه پرداخت اسنپ پی از طریق پِی زیتو

درگاه پرداخت اسنپ پی یک درگاه پردخت اقساطی است که به مدیران سایت ها اجازه فروش اقساطی محصولات و خدمات در ۴ قسط را می دهد، کاربران با پرداخت از طریق درگاه پرداخت اسنپ پی، قسط اول را در هنگام سفارش محصول واریز می کنند و محصول یا خدمات را دریافت می نمایند و باقی مانده اقساط در سه مرحله به صورت ماهانه واریز می شود.

کل مبلغ محصول و خدمات چند روز بعد از سفارش و واریز اولین قسط توسط مشتری، پس از کسر کارمزد توافق شده توسط اسنپ پی به حساب مدیر سایت واریز می شود و دریافت بقیه اقساط و پیگیری آن ارتباطی به مدیر سایت نخواهد داشت و توسط اسنپ پی پیگیری می شود.

برای اتصال تمام افزونه ها و پلاگین های وب سایت های جوملا و وردپرس به درگاه پرداخت اسنپ پی می توانید از نسخه حرفه‌ای افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو استفاده نمایید.

با پِی زیتو می توانید تمام پلاگین ها و افزونه های فروشگاهی سایتتان که نیاز به درگاه دارند را به درگاه پرداخت اسنپ پی و همینطور بدون نیاز به نصب افزونه دیگری به همه درگاه های مستقیم و واسط دیگر متصل نمایید و از امکانات بی نظیر دیگر پِی زیتو نیز بهرمند شوید.

پِی زیتو علاوه بر پشتیبانی از سرویس پرداخت درگاه اقساطی پرداخت اسنپ پی، از سرویس های ویرایش تراکنش و لغو تراکنش اسنپ پی هم پشتیبانی می کند که مدیران می توانند پس از انجام پرداخت توسط مشتریان سفارش را ویرایش یا لغو کنند.

برای اتصال سایت به درگاه اسنپ پی سه مرحله ساده پیش روی ما قرار دارد:

۱- دریافت درگاه از سایت درگاه پرداخت اسنپ پی

۲- نصب پِی زیتو بر روی سایت

۳- اتصال پِی زیتو به درگاه پرداخت اسنپ پی و تنظیمات

۴- الزامات اسنپ پی، لغو و ویرایش تراکنش ها

 

ابتدا لازم است به این نکته اشاره کنیم که درصورتی که تمایل داشته باشید انجام تمام مراحل نصب و راه اندازی پِی زیتو حتی برای نسخه رایگان پِی زیتو از ابتدا تا انتها توسط کارشناسان فنی پِی زیتو بصورت کاملا رایگان قابل انجام است فقط کافیست از طریق راه های ارتباطی موجود با ما در تماس باشید.

دریافت درگاه از سایت درگاه پرداخت اسنپ پی

برای اتصال سایت به درگاه پرداخت اسنپ پی لازم است ابتدا در سایت درگاه پرداخت اسنپ با پشتیبانی درگاه تماس حاصل نموده، درخواست درگاه برای وبسایت خود را ثبت نمایید.

تا به امروز که در حال نگارش این آموزش هستیم روال کار اسنپ پی به این شکل است پس از تایید درگاه توسط اسنپ پی ابتدا با شما یک جلسه آنلاین می گذارند که سرویس پرداخت، ویرایش و لغو تراکنش را با کارشناسان اسنپ پی در یک فضای پرداخت آزمایشی تست نمایید و پس از این که تست موفق بود اطلاعات اصلی درگاه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در افزونه پی زیتو هم امکان کار در فضای آزمایشی و هم امکان کار در فضای اصلی پرداخت اسنپ پی فراهم شده است که در بخش تنظیمات آموزش داده خواهد شد.

همینطور می توانید به صورت کاملا رایگان در این جلسات مشترک با شرکت اسنپ پی از کارشناسان پِی زیتو درخواست کنید شما را همراهی کنند.

نصب پِی زیتو بر روی سایت

برای استفاده از درگاه پرداخت اسنپ پی شما نیاز به تهیه نسخه حرفه‌ای افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو دارید، البته می توانید با دانلود و نصب نسخه رایگان و یا در نسخه تجاری به مدت یک ماه نسخه حرفه‌ای را به صورت آزمایشی فعال نمایید و از امکانات نسخه حرفه‌ای به صورت کامل تا یک ماه کاملا رایگان استفاده کنید.

آموزش نصب پِی زیتو قبلا آماده شده است و شما می توانید بر اساس سی ام اس سایتتان که وردپرس یا جوملا است در بخش آموزش نصب و راه اندازی پِی زیتو مقاله آموزش مربوطه را پیدا نموده و به راحتی مراحل نصب و راه اندازی پِی زیتو را انجام دهید.

اتصال پِی زیتو به درگاه پرداخت اسنپ پی و تنظیمات

پس از نصب پِی زیتو لازم است آن را به درگاه پرداخت اسنپ پی متصل نماییم.

در ابتدا وارد افزونه پی زیتو شده و از طریق گزینه منوی درگاه ها و افزونه ها زبانه درگاه ها را انتخاب می کنیم.

ورود به بخش افزونه های درگاه در پری زیتو

در این صفحه لازم است درگاه اسنپ پی اضافه شود و اگر این درگاه را در این صفحه نمی بینید.

برای اضافه نمودن درگاه به پِی زیتو بر روی دکمه افزودن درگاه جدید کلیک نمایید.

افزدن پلاگین درگاه جدید به پِی زیتو

 

در پنجره ای که باز می شود می توانید فهرست درگاه های قابل استفاده را مشاهده نمایید، درگاه اسنپ پی را انتخاب نموده و سپس بر روی دکمه افزونه به درگاه های من کلیک کنید و پس از چند ثانیه درگاه به لیست درگاه های شما اضافه خواهد شد.

افزودن درگاه اسنپ پی به پی زیتو

در ادامه لازم است بر روی گزینه ویرایش مقابل درگاه نصب شده اسنپ پی کلیک نمایید.

ویرایش تنظیمات درگاه اسنپ پی

در صفحه باز شده شما لازم است اطلاعات مربوطه را وارد نموده و تنظیمات را انجام دهید.

- عنوان درگاه: این گزینه مربوط به نامی است که برای درگاه در نظر می گیرد و به کاربر نمایش داده می شود، این گزینه به صورت پیش فرض نام اصلی درگاه است و می توانید در آن تغییری ایجاد نکنید و خالی بگذارید.

- توضیحات درگاه: این گزینه توضیحاتی است که در زیر اسم درگاه به کاربر نمایش داده می شود.

- لوگوی درگاه: این گزینه لوگویی است که در هنگام انتخاب درگاه به کاربر نمایش داده می شود، در صورت عدم تغییر در این گزینه به صورت پیش فرض لوگوی اصلی درگاه نمایش داده می شود.

- سطح دسترسی: در این بخش می توانید مشخص نمایید چه کاربران با چه سطح دستری می توانند این درگاه را مشاهده و انتخاب کنند، به صورت پیش فرض برای همه کاربران قابل استفاده است.

- شماره مشتری: این گزینه را پشتیبانی درگاه اسنپ پی در اختیار شما قرار خواهد داد.

- کد امنیتی: این گزینه را پشتیبانی درگاه اسنپ پی در اختیار شما قرار خواهد داد.

- نام کاربری: این گزینه را پشتیبانی درگاه اسنپ پی در اختیار شما قرار خواهد داد.

- رمز عبور: این گزینه را پشتیبانی درگاه اسنپ پی در اختیار شما قرار خواهد داد.

- محیط آزمایشی: قبل از ارائه اطلاعات اصلی درگاه (یعنی ۴ گزینه بالا)، پشتیبان اسنپ پی به شما اطلاعات محیط آزمایشی را می دهند و در یک جلسه از شما می خواهند ابتدا در محیط آزمایشی اقدام به پرداخت آزمایشی و ویرایش یا لغو تراکنش کنید و وقتی در محیط آزمایشی کار به درستی پیش رفت به شما دسترسی پرداخت در فضای اصلی درگاه ارائه می شود. در صورتی که اطلاعات ارسالی مربوط به فضای آزمایشی بود این اطلاعات را در گزینه های بالا وارد نموده و دکمه محیط آزمایشی را روشن نمایید و پس از تایید و تست در فضای آزمایشی وقتی اطلاعات اصلی را به شما دادند ۴ گزینه بالا را با اطلاعات اصلی جایگزین نموده و دکمه محیط آزمایشی را خاموش نمایید.

تنظیمات درگاه پرداخت اسنپ پی

الزامات اسنپ پی، لغو و ویرایش تراکنش

قبل از ارائه درگاه پرداخت اصلی در فضای آزمایشی اسنپ پی از الزاماتی را درخواست می کند ۱- نمایش تعداد اقساط هر تراکنش به کاربر، ۲- ویرایش تراکنش، لغو تراکنش که همه این سه مورد با پی زیتو امکان پذیر است.

- نمایش تعداد اقساط هر تراکنش به کاربر

یکی از الزامات اسنپ پی این است که کاربر قبل از اتصال به درگاه متوجه شود که آیا امکان انجام این تراکنش توسط اسنپ پی وجود دارد یا خیر و اگر این امکان وجود دارد تعداد اقساط قبل از اتصال به درگاه به کاربر نمایش داده شود. هر دو این ویژگی در دستیار پرداخت پِی زیتو قرار گرفته است فقط کافیست شما در تنظیمات مراحل پرداخت پِی زیتو که نمایش صفحه صورتحساب را فعال نمایید.

در این صفحه در صورتی که به هر دلیلی امکان انجام تراکنش با درگاه اسنپ پی وجود نداشته باشد درگاه غیر فعال نمایش داده می شود و کاربر نمی تواند این درگاه را انتخاب کند و اگر امکان پرداخت با این درگاه وجود داشته باشد و پایین درگاه تعداد اقساط و توضیحات تراکنش از اسنپ پی فراخوانی شده و به کاربر نمایش داده می شود.

نمایش درگاه پرداخت اسنپ پی در صورت حساب

- ویرایش و لغو تراکنش

با توجه به این که تراکنش های درگاه پرداخت اسنپ پی به صورت اقساط می باشد وجود امکان لغو و ویرایش یک گزینه حیاطی است که درگاه اسنپ پی پیاده سازی آن را الزامی می داند که دستیار پرداخت پِی زیتو این گزینه را نیز برای شما فراهم آورده است.

برای استفاده از آن لازم است در مدیریت پِی زیتو به صفحه تراکنش ها رفته و تراکنش انجام شده توسط درگاه پرداخت اسنپ پی را پیدا نموده و بر روی گزینه ویرایش کلیک نمایید، در پنجره باز شده هم امکان لغو تراکنش وجود دارد هم امکان ویرایش تراکنش.

نکته: برای ویرایش باید مبلغ ویرایش شده از مبلغ اولیه پرداختی کمتر باشد.

نکته: پس از لغو تراکنش پیگیری های لازم جهت برگرداندن وجه به مشتری توسط اسنپ پی انجام خواهد شد.

در هر مرحله از تست و کار با افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو اگر با مشکلی مواجه شدید حتما موارد را با کارشناسان پشتیبانی پی زیتو مطرح نمایید.

کارشناسان اسنپ پی پس از تست این سه مورد در محیط آزمایشی به شما اطلاعات درگاه در محیط واقعی را خواهند داد و شما می توانید این اطلاعات را درتنظیمات درگاه قرار داد و دکمه محیط آزمایشی را خاموش کنید.

اکنون که وبسایت شما به درگاه پرداخت اسنپ پی متصل شده است، علاوه بر استفاده از امکانات پرداختی پِی زیتو می توانید هر افزونه، کامپووننت و فروشگاهی که در جوملا و وردپرس دارید را با اتصال به پِی زیتو به درگاه پرداخت اسنپ پی و دیگر درگاه های پرداخت مورد نظر خود متصل نمایید.

برای اتصال افزونه‌ها و پلاگین های موجود در سایت جوملایی و وردپرسی خود به درگاه پرداخت اسنپ پی از طریق پِی زیتو لازم است مراحلی را طی نمایید که می توانید آموزش مربوط به افزونه مورد نظر خود را در مجموعه مقالات آموزش اتصال افزونه ها به درگاه پرداخت با پِی زیتو پیدا نموده و مراحل آن را طی نمایید.

هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.