آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

درگاه های پرداخت آنلاین

اتصال سایت به درگاه پرداخت جیبیت از طریق پِی زیتو

درگاه پرداخت جیبیت یکی از درگاه های پرداخت واسط (پرداخت یار) پرآوازه در ایران است که کیفیت خدمات و امکانات بی نظیری دارد و به وبسایت های بزرگی در ایران خدمات پرداخت ارائه می کند، درگاه پرداخت جیبیت سهم بزرگی در تراکنش های آنلاین ایران را به خود اختصاص داده است.

برای اتصال وب سایت های جوملا و وردپرس به درگاه پرداخت جیبیت توانید از نسخه رایگان افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو استفاده نمایید، به این دلیل که درگاه پرداخت جیبیت جزو معدود درگاه های پرداختی است که بر روی نسخه رایگان پِی زیتو ارائه شده است.

با پِی زیتو علاوه بر سرویس پرداخت جیبیت، سرویس لغو تراکنش جیبیت را نیز در اختیار خواهید داشت که در ادامه به صورت کامل توضیح داده خواهد شد

برای اتصال وب سایت های جوملا و وردپرس به درگاه پرداخت جیبیت توانید از افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو استفاده نمایید، با پِی زیتو می توانید تمام پلاگین ها و افزونه های فروشگاهی سایتتان که نیاز به درگاه دارند را به درگاه پرداخت جیبیت و همینطور بدون نیاز به نصب افزونه دیگری به همه درگاه های مستقیم و واسط دیگر متصل نمایید و از امکانات بی نظیر دیگر دستیار پرداخت پِی زیتو نیز بهرمند شوید.

برای اتصال سایت به درگاه پرداخت جیبیت سه مرحله ساده پیش روی ما قرار دارد:

۱- دریافت درگاه از سایت درگاه پرداخت جیبیت

۲- نصب پِی زیتو بر روی سایت

۳- اتصال پِی زیتو به درگاه پرداخت جیبیت و تنظیمات

۴- سرویس لغو تراکنش جیبیت

 

ابتدا لازم است بدانید درصورتی که تمایل داشته باشید انجام تمام مراحل نصب و راه اندازی پِی زیتو حتی برای نسخه رایگان پِی زیتو از ابتدا تا انتها توسط کارشناسان فنی پِی زیتو بصورت کاملا رایگان قابل انجام است فقط کافیست از طریق راه های ارتباطی موجود با ما در تماس باشید.

دریافت درگاه از سایت درگاه پرداخت جیبیت

برای اتصال به درگاه پرداخت جیبیت لازم است ابتدا در سایت درگاه پرداخت جیبیت برای دریافت درگاه پرداخت ثبت نام نموده و درخواست درگاه برای وبسایت خود را ثبت نمایید.

پس از انجام پروسه دریافت درگاه و تایید درگاه توسط درگاه پرداخت جیبیت، تنظیمات اتصال به درگاه پرداخت در اختیار شما قرار خواهد گرفت که در ادامه از آنها استفاده خواهیم کرد.

نصب پِی زیتو بر روی سایت

برای استفاده از درگاه جیبیت شما نیازی به تهیه نسخه تجاری یا حرفه‌ای پِی زیتو ندارد و به راحتی می توانید در نسخه رایگان افزونه پِی زیتو تمام پلاگین ها و افزونه ها و فروشگاه های سایت خود را به درگاه پرداخت جیبیت متصل نمایید.

آموزش نصب پِی زیتو قبلا آماده شده است و شما می توانید بر اساس سی ام اس سایتتان که وردپرس یا جوملا است در بخش آموزش نصب و راه اندازی پِی زیتو مقاله آموزشی مربوطه را پیدا نموده و به راحتی مراحل نصب و راه اندازی پِی زیتو را انجام دهید.

اتصال پِی زیتو به درگاه پرداخت جیبیت و تنظیمات

پس از نصب پِی زیتو لازم است آن را به درگاه پرداخت جیبیت متصل نماییم.

در ابتدا وارد پلاگین پی زیتو شده و از طریق گزینه منوی درگاه ها و افزونه ها زبانه درگاه ها را انتخاب می کنیم.

ورود به بخش افزونه های درگاه در پری زیتو

در این صفحه لازم است درگاه پرداخت جیبیت اضافه شود و اگر این درگاه را در این صفحه نمی بینید.

برای اضافه نمودن این درگاه به پِی زیتو بر روی دکمه افزودن درگاه جدید کلیک نمایید.

افزدن پلاگین درگاه جدید به پِی زیتو

 

در پنجره ای که باز می شود می توانید فهرست درگاه های قابل استفاده را مشاهده نمایید، درگاه پرداخت جیبیت را انتخاب نموده و سپس بر روی دکمه افزونه به درگاه های من کلیک کنید و پس از چند ثانیه درگاه به لیست درگاه های شما اضافه خواهد شد.

افزودن درگاه پرداخت جیبیت

در ادامه لازم است بر روی گزینه ویرایش مقابل درگاه نصب شده جیبیت کلیک نمایید.

ویرایش تنظیمات درگاه پرداخت جیبیت

در صفحه باز شده لازم است اطلاعات مربوطه را وارد نموده و تنظیمات را انجام دهید.

- عنوان درگاه: این گزینه مربوط به نامی است که برای درگاه در نظر می گیرد و به کاربر نمایش داده می شود، این گزینه به صورت پیش فرض نام اصلی درگاه است و می توانید در آن تغییری ایجاد نکنید.

- توضیحات درگاه: این گزینه توضیحاتی است که در زیر اسم درگاه به کاربر نمایش داده می شود.

- لوگوی درگاه: این گزینه لوگویی است که در هنگام انتخاب درگاه به کاربر نمایش داده می شود، در صورت عدم تغییر در این گزینه به صورت پیش فرض لوگوی اصلی درگاه نمایش داده می شود.

- سطح دسترسی: در این بخش می توانید مشخص نمایید چه کاربران با چه سطح دستری می توانند این درگاه را مشاهده و انتخاب کنند، به صورت پیش فرض برای همه کاربران قابل استفاده است.

- کلید مجوز دهی (API): این گزینه توسط درگاه جیبیت پس از تایید درگاه برای شما ارسال شده است که باید آن را با دقت در این فیلد وارد نمایید.

تنظیم درگاه پرداخت جیبیت

اکنون وبسایت شما به درگاه پرداخت جیبیت متصل شده است، شما علاوه بر استفاده از امکانات پرداختی پِی زیتو می توانید هر افزونه، کامپوننت و فروشگاهی که در جوملا و وردپرس دارید را با اتصال به پِی زیتو به درگاه پرداخت جیبیت و دیگر درگاه های پرداخت مورد نظر خود متصل نمایید.

برای اتصال افزونه‌ها و پلاگین های موجود در سایت جوملایی و وردپرسی خود به درگاه پرداخت جیبیت از طریق پِی زیتو لازم است مراحلی ساده را طی نمایید که می توانید آموزش مربوط به افزونه مورد نظر خود را در مجموعه مقالات آموزش اتصال افزونه ها به درگاه پرداخت با پِی زیتو پیدا نموده و مراحل آن را طی نمایید.

سرویس لغو تراکنش جیبیت

در صورتی که نیاز باشد تراکنشی را لغو نموده و مبلغ را به حساب خریدار و مشتری عودت دهید می توانید به جای انجام مراحل سخت و دشوار کارت به کارت و پرداخت کارمزد و ... به راحتی می توانید از سرویس لغو تراکنش جیبیت استفاده نموده و مبلغ پرداختی را به صورت کامل به شماره کارت پرداخت کننده عودت دهید.

برای این کار از طریق منوی تراکنش ها تراکنش مورد نظر را پیدا نموده و بر روی دکمه ویرایش کلیک نمایید.

ویرایش تراکنش پرداخت شده با جیبیت

در پنجره ای که باز می شود بر روی دکمه لغو تراکنش جیبیت کلیک نمایید تا تراکنش مربوطه لغو و مبلغ آن به کارت پرداخت کننده عودت داده شود.

لغو تراکنش انجام شده با جیبیت

همین طور در همین پنجره می توانید لاگ تغییرات انجام شده در تراکنش را همراه با تاریخ و ساعت و نام شخص ویرایش کننده مشاهده نمایید.

لاگ تغییرات تراکنش های انجام شده

هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.