آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

درگاه های پرداخت آنلاین

اتصال سایت به درگاه پرداخت کارت به کارت پِی زیتو

سرویس درگاه تایید آنلاین کارت به کارت پِی زیتو یک سرویس منحصر به فرد برای فروشگاه ها و آنلاین شاپ ها است که امکان بررسی لحظه‌ای و تایید تراکنش های کارت به کارت را به صورت خودکار فراهم می کند، همینطور امکانات امنیتی و اوپراتوری خوبی در زمینه با پرداخت کارت به کارت هزینه محصولات را در اختیار مدیران سایت ها قرار می‌دهد تا از مشکلاتی مثل فیشینگ، استفاده از کارت سرقتی و کلاهبرداری سه طرفه جلوگیری کند:

- تایید خودکار تراکنش های کارت به کارت انجام شده و در نتیجه تایید خودکار محصول خریداری شده بصورت آنلاین و لحظه‌ای

- امکان احراز هویت پرداخت کننده، تا در صورت بروز مشکل یا شکایت شخصی حقیقی برای پیگیری شناسایی شده باشد.

- اطلاع رسانی پیامکی و درخواست تاییدیه جهت انجام تراکنش از شخص پرداخت کننده که مطمئن شویم واریز کننده کاملا در جریان تراکنش قرار دارد.

- محدودیت زمانی در پرداخت مبلغ مورد نظر جهت جلوگیری از کلاهبرداری سه طرفه

توجه: این سرویس هیچ اقدامی در زمینه با جابجایی وجه، انتقال وجه، کارت به کارت و ... انجام نمی دهد. بلکه فقط انتقال وجه انجام شده به حساب مدیر سایت را از طریق دریافت پیامک واریز بانک بصورت خودکار و آنی بررسی نموده و در صورتی که انتقال وجه با موفقیت انجام شده باشد آن را شناسایی و تراکنش کاربر را در سایت تایید می کند.

 

در این مقاله ۵ بخش آموزشی مربوط به این سرویس ارائه خواهد شد:

۱- پیش نیازهای استفاده از درگاه آنلاین کارت به کارت پِی زیتو

۲- فعالسازی کیف خدمات پِی زیتو

۳- هزینه های استفاده از درگاه پرداخت کارت به کارت آنلاین

۴- نصب پِی زیتو بر روی سایت

۵- افزودن درگاه تایید کارت به کات آنلاین به پِی زیتو و تنظیمات

 

پیش نیازهای استفاده از درگاه آنلاین کارت به کارت پِی زیتو

درگاه تایید آنلاین کارت به کارت پِی زیتو جهت بررسی و تایید تراکنش‌های کارت به کارت از پیامک های واریز و برداشت بانک استفاده می کند. در حال حاضر مدیران سایت برای استفاده از این سرویس لازم است در یکی از بانک های زیر حساب داشته باشند و باتوجه به این که بانک ها برای ارسال پیامک واریز و برداشت حداقل مبلغ در نظر گرفته اند شما با انتخاب هر کدام از این بانک ها نمی توانید در هنگام استفاده از این سرویس تراکنشی کمتر از این مبلغ در سایتتان انجام دهید، که البته راهکاری برای موضوع وجود دارد که در ادامه مطب ارائه خواهد شد.

در ادامه به ترتیب اسم بانک‌ها به ترتیب اولویت و پیشنهاد همراه با حداقل مبلغ واریز وجه در آن‌ها را معرفی می کنیم:

۱- بانک تجارت (حداقل مبلغ ارسال پیامک: ۵۰ هزار تومان)

۲- بانک ملی (حداقل مبلغ ارسال پیامک: ۳۰ هزار تومان)

۳- بانک صادرات (حداقل مبلغ ارسال پیامک: ۵۰ هزار تومان)

سعی کنید حساب بانکی که برای این موضوع انتخاب می کنید صرفا برای همین کار در نظر گرفته شود.

سپس باید تنظیم کنید پیامک‌های واریز و برداشت مربوط به حساب بانکی مورد نظرتان به شماره سامانه پیامکی پِی زیتو ارسال شود تا پِی زیتو بتواند از تراکنش انجام شده مطلع شود و پرداخت را تایید کند. برای انجام این کار در هر یک از آن بانک‌های معرفی شده روشی وجود دارد که در آموزش افزودن شماره موبایل پیامک واریز و برداشت می توانید آموزش ها را مطالعه نموده و انجام دهید.

نکته۱: شماره سامانه پیامکی پِی زیتو رو پس از نصب سرویس کارت به کارت امن در بخش تنظیمات می توانید مشاهده نمایید.

نکته۲: این پیامکی که طبق آموزش تنظیم می کنید فقط مروبط به پیامک های واریز و برداشت است و مربوط به پیامک های امنیتی مثل رمز دوم و ... نمی شود.

فعالسازی کیف خدمات دستیار پرداخت پِی زیتو

استفاده از این سرویس شامل هزینه هایی است که این هزینه ها از کیف پول خدمات پِی زیتو کسر خواهد شد، در نتیجه یکی از پیش نیاز های اصلی استفاده از این سرویس فعالسازی و شارژ کیف خدمات است که می توانید از طریق آموزش فعال سازی کیف خدمات آن را فعال و شارژ نموده و سپس از طریق آموزش تنظیمات کیف خدمات پِی زیتو آن را در سایت خود تنظیم نمایید.

هزینه های استفاده از درگاه پرداخت کارت به کارت آنلاین

استفاده از درگاه تایید کارت به کارت آنلاین پِی زیتو شامل هزینه هایی می شود که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

- کارمزد هر تراکنش موفق : 1 درصد تا سقف 5000 تومان

- تطبیق کدملی و موبایل (اختیاری و در صورت فعال بودن): 1500 تومان

- پیامک تایید تراکنش برای هر پیامک (اختیاری در صورت فعال بودن): 120 تومان

- استعلام اطلاعات کارت مدیر (در هنگام تنظیمات بخش مدیریت): 500 تومان

نکته: مورد آخر در زمینه با تنظیمات بخش مدیریت است و فقط یکبار در هنگام ثبت شماره کارت مدیر استفاده می شود.

نصب پِی زیتو بر روی سایت

برای استفاده از درگاه کارت به کارت آنلاین می توانید از هر سه نسخه رایگان، تجاری و حرفه‌ای پِی زیتو استفاده نمایید.

آموزش نصب پِی زیتو قبلا آماده شده است و شما می توانید بر اساس سی ام اس سایتتان که وردپرس یا جوملا است در بخش آموزش نصب و راه اندازی پِی زیتو مقاله آموزشی مربوطه را پیدا نموده و به راحتی مراحل نصب و راه اندازی پِی زیتو را انجام دهید.

افزودن درگاه تایید کارت به کارت آنلاین به پِی زیتو و تنظیمات

پس از نصب پِی زیتو لازم است آن را به درگاه کارت به کارت آنلاین پِی زیتو متصل نماییم.

در ابتدا وارد پلاگین پی زیتو شده و از طریق گزینه منوی درگاه ها و افزونه ها زبانه درگاه ها را انتخاب می کنیم.

ورود به بخش افزونه های درگاه در پری زیتو

در این صفحه لازم است درگاه کارت به کارت آنلاین اضافه شود و اگر این درگاه را در این صفحه نمی بینید.

برای اضافه نمودن این درگاه به پِی زیتو بر روی دکمه افزودن درگاه جدید کلیک نمایید.

افزدن پلاگین درگاه جدید به پِی زیتو

 

در پنجره ای که باز می شود می توانید فهرست درگاه های قابل استفاده را مشاهده نمایید، درگاه کارت به کارت آنلاین را انتخاب نموده و سپس بر روی دکمه افزونه به درگاه های من کلیک کنید و پس از چند ثانیه درگاه به لیست درگاه های شما اضافه خواهد شد.

افزودن درگاه آنلاین کارت به کارت

در ادامه لازم است بر روی گزینه ویرایش مقابل درگاه نصب شده کارت به کارت آنلاین کلیک نمایید.

ویرایش تنظیمات درگاه آنلاین کارت به کارت

در صفحه باز شده لازم است اطلاعات مربوطه را وارد نموده و تنظیمات را انجام دهید.

- عنوان درگاه: این گزینه مربوط به نامی است که برای درگاه در نظر می گیرد و به کاربر نمایش داده می شود، این گزینه به صورت پیش فرض نام اصلی درگاه است و می توانید در آن تغییری ایجاد نکنید.

- توضیحات درگاه: این گزینه توضیحاتی است که در زیر اسم درگاه در صفحه صورتحساب پِی زیتو به کاربر نمایش داده می شود.

- لوگوی درگاه: این گزینه لوگویی است که در هنگام انتخاب درگاه به کاربر نمایش داده می شود، در صورت عدم تغییر در این گزینه به صورت پیش فرض لوگوی اصلی درگاه نمایش داده می شود.

- سطح دسترسی: در این بخش می توانید مشخص نمایید چه کاربران با چه سطح دستری می توانند این درگاه را مشاهده و انتخاب کنند، به صورت پیش فرض برای همه کاربران قابل استفاده است.

- توافق‌نامه: برای مشاهده و انجام ادامه تنظیمات لازم است توافق‌نامه را به دقت مطالعه نموده تیک مربوط به آن را بزنید که بتوانید گزینه بعدی را مشاهده نمایید.

- نام فروشگاه: در مراحل پرداخت از طریق این سرویس، کاربر یه یک صفحه مشابه با صفحه درگاه پرداخت منتقل می شود که نام فروشگاه شما در آن صفحه به کاربر نمایش داده می شود و همینطور در پیامک تایید تراکنش هم از این نام استفاده خواهد شد.

- لوگوی صفحه درگاه: در مراحل پرداخت از طریق این سرویس، کاربر یه یک صفحه مشابه با صفحه درگاه پرداخت منتقل می شود که لوگویی که در این بخش وارد می کنید به عنوان لوگوی فروشگاه شما به کاربر نمایش داده خواهد شد.

- تطبیق کدملی و موبایل: در صورت فعال نمودن این گزینه امکان بررسی تطبیق شماره موبایل و کدملی پرداخت کننده وجود دارد، این گزینه باعث می شود بتوانید شخص پرداخت کننده را شناسایی نموده و در صورت وجود مشکلی حقوقی در آینده بتوانید از این اطلاعات به عنوان شخص واریز کننده استفاده کنید.

- پیامک تایید تراکنش: با فعال نمودن این گزینه یک پیامک حاوی اطلاعات تراکنش مورد نظر و کد تایید به شماره موبایل شخص واریز کننده ارسال می شود که لازم است قبل از انجام تراکنش کد در سایت وارد کند که مطمئن شویم واریز کننده خود شخص بوده و از انجام این تراکنش مطلع است.

- نام بانک: در این گزینه باید مشخص نمایید بانک شما (به عنوان مدیر) که قرار است مشتریان هزینه را به شماره کارت آن واریز کنند چیست. در حال حاضر از سه بانک تجارت، ملی و صادرات پشتیبانی می کنیم.

- شماره کارت: در این بخش شماره کارت بانکی خود را وارد می کنید که قرار است مبالغ به آن حساب واریز شوند، برای مدیریت تراکنش ها اکیدا توصیه می کنیم سعی کنید از این کارت و حساب بانکی فقط برای همین منظور استفاده نمایید و برای کارهای دیگر سعی کنید حساب بانکی مجزا داشته باشید.

- شماره حساب‌: پس از تکمیل نمودن گزینه شماره کارت و فشردن دکمه ذخیره این مورد بصورت خودکار استعلام گرفته شده و تکمیل خواهد شد.

- نام و نام خانوادگی دارنده حساب: پس از تکمیل نمودن گزینه شماره کارت و فشردن دکمه ذخیره این مورد بصورت خودکار استعلام گرفته شده و تکمیل خواهد شد.

- حداقل مبلغ مجاز: اکیدا توصیه می کنیم این گزینه را تغییر ندهید، از آنجایی که درگاه تایید آنلاین کارت به کارت پِی زیتو براساس پیامک کار می کند، بانک ها بر اساس شرایط و قوانین از یک مبلغی به بالا امکان ارسال پیامک را دارند.
این مبالغ برای بانک تجارت 50,000 تومان برای بانک ملی 30,000 تومان و برای بانک صادرات 50,000 تومان است.
در صورتی که تراکنشی پایین تر از این مبالغ انجام شود برای آن پیامک ارسال نخواهد شد به همین دلیل این درگاه بر اساس بانک انتخاب در گزینه پایین تر از این موارد غیرفعال خواهد شد.
برای رفع این مشکل توصیه می کنیم کیف پول پِی زیتو را فعال نمایید تا کاربران در صورتی که مبلغ کمتر از مبلغ مجاز بود از طریق کیف پول مبلغ بالاتری کیف پول خود را شارژ نموده سپس از طریق موجودی کیف پول اقدام به پرداخت صورتحساب مربوطه کنند.

- خطای حداقل مبلغ مجاز: درصورتی که مبلغ پرداخت از مبلغ مجاز کمتر باشد این خطا برای کاربر نمایش داده می شود که شما می توانید از طریق این بخش کاربر را برای این مورد به بخش کیف پول پِی زیتو منتقل نمایید تا مبلغی بالاتر از حداقل مبلغ مجاز کیف پول خودش را شارژ نموده و سپس از طریق کیف پول پِی زیتو اقدام به تکمیل این تراکنش کند.

- قوانین صفحه پرداخت: در مراحل پرداخت از طریق این سرویس، کاربر یه یک صفحه مشابه با صفحه درگاه پرداخت منتقل می شود که در آن صفحه قوانین و نکات پرداختی را می توانید از طریق این گزینه به کاربر نمایش دهید.

تنظیم درگاه کارت به کارت آنلاین

اکنون وبسایت شما به درگاه تایید آنلاین کارت به کارت پِی زیتو متصل شده است، شما علاوه بر استفاده از امکانات پرداختی پِی زیتو می توانید هر افزونه، کامپوننت و فروشگاهی که در جوملا و وردپرس دارید را با اتصال به پِی زیتو به درگاه تایید کارت به کارت آنلاین پِی زیتو و دیگر درگاه های پرداخت مورد نظر خود متصل نمایید.

برای اتصال افزونه‌ها و پلاگین های موجود در سایت جوملایی و وردپرسی خود به درگاه پرداخت کارت به کارت آنلاین پِی زیتو لازم است مراحلی ساده را طی نمایید که می توانید آموزش مربوط به افزونه مورد نظر خود را در مجموعه مقالات آموزش اتصال افزونه ها به درگاه پرداخت با پِی زیتو پیدا نموده و مراحل آن را طی نمایید.

هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.