آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

امکانات و ویژگی ها

درگاه پرداخت آزمایشی در پِی زیتو

 

از طریق درگاه پرداخت آزمایشی دستیار پرداخت پِی زیتو شما می توانید مراحل پرداخت آنلاین را بدون داشتن درگاه واقعی در سایتتان شبیه سازی کنید.

در بسیاری از مواقع شما هنوز درگاه پرداخت آنلاین برای سایتتان ندارید و یا سایت شما هنوز در لوکال است و امکان اتصال آن به درگاه پرداخت آنلاین وجود ندارد و می خواهید مراحل پرداخت آنلاین را تست نموده و تنظیمات لازم را انجام دهید، برای این مورد یک درگاه پرداخت آزمایشی در پِی زیتو قرار گرفته است که شما می توانید با فعال نمودن آن در تراکنش ها پرداخت موفق و ناموفق را شبیه سازی نمایید.

در ابتدای مقاله لازم است یادآوری کنیم که برای استفاده از ویژگی درگاه پرداخت آزمایشی پِی زیتو در وردپرس و جوملا ابتدا لازم است افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو نصب شود و آن را به درگاه ها و افزونه های فروشگاهی سایت خود که نیاز به درگاه دارند متصل نمایید، آموزش کامل نصب و راه اندازی دستیار پرداخت پِی زیتو برای وردپرس و جوملا را می توانید در بخش آموزش و مستندات پِی زیتو مشاهده نمایید.

فعالسازی و تنظیم درگاه پرداخت آزمایشی

برای فعال سازی درگاه پرداخت آزمایشی در افزونه پِی زیتو بر روی منوی درگاه‌ها و افزونه ها کلیک نموده و زبانه درگاه‌ها را انتخاب می کنیم.

در مقابل درگاه پرداخت آزمایشی در ستون وضعیت بر روی ضربدر قرمز کلیک می کنیم تا وضعیت درگاه فعال شود (دکمه وضعیت به حالت سبز تغییر کند).

و برای انجام تنظیمات سپس بر روی دکمه ویرایش مقابل درگاه آزمایشی کلیک می کنیم.

نکته: همانطور که از اسم این درگاه پیداست، برای استفاده آزمایشی مدیر و طراح سایت می باشد و سعی کنید حتما بعد از پایان آزمایش این درگاه را غیر فعال نمایید. زیرا اگر فعال بماند کاربران و مشتریان ممکن است از طریق این درگاه اقدام به انجام پرداخت های غیر واقعی نمایند.

درگاه پرداخت آزمایشی پِی زیتو

در صفحه باز شده می توانید موارد مربوط به درگاه پرداخت آزمایشی را تغییر دهید.

- عنوان درگاه: این گزینه مربوط به نامی است که برای درگاه در نظر می گیرد و به کاربر نمایش داده می شود، این گزینه به صورت پیش فرض درگاه پرداخت آزمایشی است و می توانید در آن تغییری ایجاد نکنید.

- توضیحات درگاه: این گزینه توضیحاتی است که در زیر اسم درگاه به کاربر نمایش داده می شود.

- لوگوی درگاه: این گزینه لوگویی است که در هنگام انتخاب درگاه به کاربر نمایش داده می شود، در صورت عدم تغییر در این گزینه به صورت پیش فرض لوگوی در نظر گرفته شده که نمایش داده خواهد شد.

- سطح دسترسی: در این بخش می توانید مشخص نمایید چه کاربران با چه سطح دستری می توانند این درگاه را مشاهده و انتخاب کنند، به صورت پیش فرض برای همه کاربران قابل استفاده است.

تنظیم درگاه پرداخت آزمایشی پِی زیتو

در صفحه کاربری وقتی اقدام به پرداخت با درگاه پرداخت آزمایشی نمایید به صفحه دیگری منتقل خواهید شد که در آن صفحه می توانید انتخاب کنید تراکنش موفق انجام شود یا ناموفق انجام شود و فرآیند آن شبیه سازی خواهد شد.

تنظیم درگاه پرداخت آزمایشی پِی زیتو

آموزش تنظیمات درگاه پرداخت آزمایشی به پایان رسید، هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.