آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

امکانات و ویژگی ها

تولید پیش فاکتور اختصاصی برای کاربر

با ویژگی پیش فاکتور اختصاصی دستیار پرداخت پِی زیتو امکان ایجاد پیش فاکتور با تمام امکانات و ویژگی ها برای کابران فراهم می باشد. کاربر می توانید پیش فاکتور ایجاد شده را پرداخت نموده فاکتور رسمی که خودکار ایجاد می شود را دانلود و چاپ نماید.

در ابتدای مقاله لازم است یادآوری کنیم که برای استفاده از ویژگی پیش فاکتور اختصاصی پِی زیتو در وردپرس و جوملا ابتدا لازم است افزونه دستیبار پرداخت پِی زیتو نصب شود و آن را به درگاه ها و افزونه های فروشگاهی سایت خود که نیاز به درگاه دارند متصل نمایید، آموزش کامل نصب و راه اندازی دستیار پرداخت پِی زیتو برای وردپرس و جوملا را می توانید در بخش آموزش و مستندات پِی زیتو مشاهده نمایید.

در این مقاله ۳ بخش آموزش مربوط به پیش فاکتور ارائه خواهد شد:

۱- آموزش ایجاد پیش فاکتور اختصاصی کاربر

۲- تنظیمات ارسال پیامک پیش فاکتور

۳- تنظیم حذف خودکار پیش فاکتور پرداخت نشده

 

آموزش ایجاد پیش فاکتور اختصاصی کاربر

برای ایجاد پیش فاکتور اختصاصی در افزونه پِی زیتو بر روی منوی کاربران کلیک نموده و از طریق ابزار جستجوی بالای سایت کاربر مورد نظر را پیدا می کنیم.

سپس در مقابل نام کاربر مورد نظر بر روی دکمه ایجاد پیش فاکتور کلیک می کنیم.

رفتن به تنظیمات کاربری پِی زیتو

در پنجره باز شده دو باکس وجود دارد:

افزودن گزینه جدید: در این باکس شما می توانید چندین ردیف محصول به پیش فاکتور کاربر اضافه کنید. برای هر ردیف باید یک عنوان، مبلغ و تعداد مشخص نموده و در انتها بر روی دکمه افزودن گزینه کلیک نمایید، و برای هر ردیف محصول دیگر مجددا این کار را تکرار نمایید. شما در این بخش دست کم باید یک ردیف محصول پیش فاکتور اضافه نمایید.

گزینه های عمومی: در این بخش شما می توانید دیگر موارد پیش فاکتور را ویرایش کنید.

ایمیل پرداخت کننده: اگر در حساب کاربری مشتری ایمیل وجود داشته باشد این گزینه به صورت پیش فرض با آن ایمیل تکمیل شده است ولی می توانید در صورت لزوم آن را تغییر دهید.

تلفن همراه پرداخت کننده: اگر در حساب کاربری مشتری تلفن همراه وجود داشته باشد این گزینه به صورت پیش فرض با آن تلفن همراه تکمیل شده است ولی می توانید در صورت لزوم آن را تغییر دهید.

تخفیف: در این بخش می توانید در پیش فاکتور خود برای کاربر تخفیف در نظر بگیرید، این تخفیف می تواند به صورت یک مبلغ ثابت درج شود و یا به صورت درصد وارد شود. تخفیف بر روی مبلغ نهایی فاکتور اعمال خواهد شد.

توضیحات پرداخت: در این بخش در صورت لزوم می توانید توضیحات اضافه مربوط به پیش فاکتور را درج نمایید مثلا مهلت پرداخت و ...

و در انتها پس از انجام تنظیمات کامل بر روی دکمه ایجاد پیش فاکتور کلیک می کنیم.

ساختن پیش فاکتور اختصاصی کاربر در پِی زیتو

تنظیمات ارسال پیامک پیش فاکتور

با تنظیم ارسال پیامک و ایمیل به محض ایجاد پیش فاکتور برای کاربر ایمیل و پیامک ارسال خواهد شد که میتوانید هر توضیح و محتوایی را در متن پیامتان قرار دهید حتی لینک پیش فاکتور را برای کاربر ارسال کنید تا با کلیک بر روی آن اقدام به پرداخت کند.

- ارسال پیامک: از طریق منوی تنظیمات شما می توانید ارسال پیامک به کاربر در هنگام ایجاد پیش فاکتور را فعال نمایید و متن پیامک را ویراش کنید. آموزش کامل آن در مقاله تنظیمات پیامک پِی زیتو مطالعه نمایید.

- ارسال ایمیل: از طریق منوی تنظیمات شما می توانید ارسال ایمیل به کاربر در هنگام ایجاد پیش فاکتور را فعال نمایید و متن ایمیل را ویراش کنید. آموزش کامل آن در مقاله تنظیمات ایمیل پِی زیتو مطالعه نمایید.

تنظیم حذف خودکار پیش فاکتور پرداخت نشده

برای انجام این کار لازم است در طریق منوی تنظیمات پِی زیتو، زبانه تنظیمات کلی سپس زبانه عمومی را انتخاب نموده.

در این صفحه گزینه حذف تراکنش پیش‌فاکتور (ساعت) را تنظیم نمایید، برای جزئیات بیش تر به مقاله تنظیمات عمومی پِی زیتو مراجعه نمایید.

آموزش پیش فاکتور پِی زیتو به پایان رسید، هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.