آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

امکانات و ویژگی ها

آموزش درگاه پرداخت غیر آنلاین پِی زیتو

از طریق درگاه پرداخت غیر آنلاین یا همان درگاه آفلاین پِی زیتو، کاربران پس از پرداخت از طریق کارت به کارت، واریز به حساب و ... می توانند از طریق این درگاه اطلاعات پرداختی خود را ثبت نمایند و مدیر می تواند پس از بررسی اطلاعات تراکنش را به صورت دستی تایید کند.

در ابتدای مقاله لازم است یادآوری کنیم که برای استفاده از ویژگی درگاه پرداخت غیر آنلاین پِی زیتو در وردپرس و جوملا ابتدا لازم است افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو نصب شود و آن را به درگاه ها و افزونه های فروشگاهی سایت خود که نیاز به درگاه دارند متصل نمایید، آموزش کامل نصب و راه اندازی دستیار پرداخت پِی زیتو برای وردپرس و جوملا را می توانید در بخش آموزش و مستندات پِی زیتو مشاهده نمایید.

فعالسازی و تنظیم درگاه پرداخت غیرآنلاین (آفلاین)

برای فعال سازی درگاه پرداخت غیر آنلاین در افزونه پِی زیتو بر روی منوی درگاه‌ها و افزونه ها کلیک نموده و زبانه درگاه‌ها را انتخاب می کنیم.

در مقابل درگاه پرداخت غیر آنلاین در ستون وضعیت بر روی ضربدر قرمز کلیک می کنیم تا وضعیت درگاه فعال شود (دکمه وضعیت به حالت سبز تغییر کند).

سپس بر روی دکمه ویرایش مقابل درگاه پرداخت غیر آنلاین کلیک می کنیم.

درگاه پرداخت غیر آنلاین پِی زیتو

در صفحه باز شده شما لازم است اطلاعات مربوطه را وارد نموده و تنظیمات را انجام دهید.

- عنوان درگاه: این گزینه مربوط به نامی است که برای درگاه در نظر می گیرد و به کاربر نمایش داده می شود، این گزینه به صورت پیش فرض درگاه پرداخت غیر آنلاین است و می توانید در آن تغییری ایجاد نکنید.

- توضیحات درگاه: این گزینه توضیحاتی است که در زیر اسم درگاه به کاربر نمایش داده می شود.

- لوگوی درگاه: این گزینه لوگویی است که در هنگام انتخاب درگاه به کاربر نمایش داده می شود، در صورت عدم تغییر در این گزینه به صورت پیش فرض لوگوی در نظر گرفته شده که نمایش داده خواهد شد.

- سطح دسترسی: در این بخش می توانید مشخص نمایید چه کاربران با چه سطح دستری می توانند این درگاه را مشاهده و انتخاب کنند، به صورت پیش فرض برای همه کاربران قابل استفاده است.

- روش پرداخت: وقتی کاربر این درگاه را انتخاب می کند ما امکان ثبت دو نوع فرم با عناوین کارت به کارت و فیش بانکی در نظر گرفته ایم که شما می توانید تنظیم کنید یکی از این فرم ها و یا هر دو فرم نمایش داده شود. توجه کنید که شما می توانید اسم هر فرم را به چیز دیگری تغییر دهید مثلا به پرداخت شبا و یا هر چیز دیگری، اگر واژه و عبارتی در بخش کاربری سایت وجود دارد که مایلید تغییر دهید لازم است از طریق بخش ترجمه ها آن را تغییر دهید برای جزئیات بیشتر به آموزش تنظیمات ترجمه دستیار پرداخت پِی زیتو مراجعه نمایید.

- فیلدهای فرم فیش بانکی: در این گزینه می توانید فیلد های مربوط به فرم فیش بانکی را ویرایش نموده و جایگاه و ترتیب آنها و اجباری یا اختیاری بودن آن ها را تنظیم نمایید..

- فیلدهای فرم کارت به کارت: در این گزینه می توانید فیلد های مربوط به فرم کارت به کارت را ویرایش نموده و جایگاه و ترتیب آنها و اجباری یا اختیاری بودن آن ها را تنظیم نمایید.

- نمایش اطلاعات حساب: وقتی کاربر گزینه درگاه پرداخت غیر آنلاین را انتخاب کند در بالای فرم های ثبت اطلاعات پرداخت اطلاعات شماره کارت و یا حساب و هر توضیحی که مد نظرتان است نمایش داده می شود.

- اطلاعات حساب: در صورتی که  گزینه بالا را فعال نموده باشید از طریق این گزینه می توانید محتوی و متن آن را ویرایش نمایید.

تنظیم درگاه پرداخت غیر آنلاین پِی زیتو

آموزش تنظیمات درگاه پرداخت غیر آنلاین به پایان رسید، هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.