آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

امکانات و ویژگی ها

ویژگی فاکتور پیش پرداخت و فاکتور رسمی خودکار

از طریق افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو مدیران سایت می توانند تنظیم کنند برای هر تراکنش قبل از پرداخت یک فاکتور پیش پرداخت (پیش فاکتور) و بعد از پرداخت موفق فاکتور رسمی به صورت خودکار در اختیار مشتری قرار گیرد.

در ابتدای مقاله لازم است یادآوری کنیم که برای استفاده از ویژگی فاکتور پیش پرداخت و فاکتور رسمی خودکار پِی زیتو در وردپرس و جوملا ابتدا لازم است افزونه دستیبار پرداخت پِی زیتو نصب شود و آن را به درگاه ها و افزونه های فروشگاهی سایت خود که نیاز به درگاه دارند متصل نمایید، آموزش کامل نصب و راه اندازی دستیار پرداخت پِی زیتو برای وردپرس و جوملا را می توانید در بخش آموزش و مستندات پِی زیتو مشاهده نمایید.

در این مقاله ۳ بخش آموزش مربوط به فاکتورها ارائه خواهد شد:

۱- آموزش فعالسازی فاکتور پیش پرداخت و فاکتور رسمی

۲- ویرایش فاکتور پیش پرداخت و فاکتور رسمی

 

آموزش فعالسازی فاکتور پیش پرداخت و فاکتور رسمی

تنها جایی که امکان ارائه فاکتور پیش پرداخت به کاربر وجود دارد در صفحه صورتحساب پِی زیتو می باشد که فعال سازی آن دو گزینه نمایش صفحه صورتحساب و نمایش دکمه فاکتور و پیش فاکتور را باید حتما فعال نمایید.

در افزونه پِی زیتو بر روی منوی تنظیمات کلیک نموده سپس زبانه تنظیمات کلی و بعد زبانه مراحل پرداخت را انتخاب نمایید.

ورود به بخش تنظیمات مراحل پرداخت پِی زیتو

- نمایش صفحه صورت‌حساب: برای نمایش فاکتور پیش پرداخت حتما نیاز دارید نمایش صفحه صورتحساب فعال باشد.

دکمه فاکتور و پیش فاکتور: در صفحه صورت حساب یک دکمه برای نمایش فاکتور پیش پرداخت قبل از پرداخت و فاکتور نهایی بعد از پرداخت نمایش داده می شود که کاربر با کلیک بر آن می تواند یک فاکتور رسمی مربوط به تراکنش خود دریافت نماید. شما می توانید نمایش این دکمه را فعال یا غیر فعال نمایید.

فاکتور رسمی یا همان فاکتور پرداخت موفق در چند بخش امکان نمایشش به کاربر وجود دارد:

- در صورتی که در تنظیمات مراحل پرداخت گزینه پاپ آپ در پرداخت موفق فعال باشد.

- در صورتی که صفحه داشبور کاربر برای کاربران خود در نظر گرفته باشید. برای جزئیات بیشتر به آموزش تنظیم داشبورد کاربر مراجعه نمایید.

- در صورتی که در تنظیمات مراحل پرداخت گزینه برگشت از درگاه در پرداخت موفق را برو روی برگشت به پِی زیتو انتخاب کرده باشید، که اصلا توصیه نمی شود. البته اگر از امکانات پرداختی خود افزونه پِی زیتو مثل فرم پرداخت و لینک پرداخت و ... استفاده کنید کاربر خودکار به این صفحه برگشت داده می شود.

برای جزئیات بیشتر در مورد تنظیمات مراحل پرداخت پیشنهاد می شود آموزش تنظیم مراحل پرداخت را مطالعه نمایید.

ویرایش فاکتور پیش پرداخت و فاکتور رسمی

برای ویرایش فاکتور رسمی و فاکتور پیش پرداخت در افزونه پِی زیتو بر روی منوی تنظیمات کلیک نموده سپس زبانه سفارشی را انتخاب نمایید.

ورود به بخش تنظیمات سفارشی پِی زیتو

سپس به زبانه فاکتور می رویم و تنظیمات لازم را انجام می دهیم.

فاکتور پیش پرداخت: در این گزینه می توانید محتوای فاکتور پیش پرداخت یعنی فاکتوی که قبل از پرداخت کاربر در اختیارش قرارمی گیرد را ویرایش کنید، البته یک استایل پیش فرض زیبا برای این گزینه طراحی شده است که می توانید از همان استایل پیش فرض استفاده نموده و فقط اسم و لوگوی آن را تغییر دهید.

فاکتور: این گزینه می توانید محتوای فاکتور یعنی فاکتوی که بعد از پرداخت موفق کاربر در اختیارش قرارمی گیرد را ویرایش کنید، البته یک استایل پیش فرض زیبا برای این گزینه طراحی شده است که می توانید از همان استایل پیش فرض استفاده نموده و فقط اسم و لوگوی آن را تغییر دهید.

در ویرایش فاکتور پیش پرداخت و فاکتور رسمی بیش از ۱۶ متغییر مربوط به پرداخت وجود دارد که شما می توانید از این متغییر ها استفاده نمایید.

نکته: هر زمان احساس کردید تنظیمی را به اشتباه انجام دادید یا تغییری را می خواهید به حالت اولیه برگردانید از دکمه بازنشانی کنار آن آیتم استفاده کنید که با آیکون دو فلش به صورت دایره ای نمایش داده می شود.

متغییرهای قابل استفاده در ایمیل پِی زیتو

آموزش پیش فاکتور پیش پرداخت و فاکتور رسمی خودکار به پایان رسید، هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.