آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

پلاگین ها و افزونه ها

اتصال WPForms به درگاه پرداخت از طریق پِی زیتو

برای اتصال دابلیو پی فرمز به درگاه های پرداخت پلاگین های متنوعی وجود ندارد و اکثر از طریق اتصال به ووکامرس این کار را انجام می دهند که این کار باعث نصب افزونه های بلااستفاده متعدد با امکانات کم و کاهش سرعت سایت شما خواهد شد. توصیه ما به شما استفاده از پلاگین دستیار پرداخت پِی زیتو است.

با استفاده از پِی زیتو شما می توانید دابلیو پی فرمز ( WPForms ) و دیگر افزونه های سایت خود را نه به یک درگاه بلکه به همه درگاه های پرداخت مستقیم، واسط، درگاه های پرداخت ارز دیجیتال و ... متصل نموده و از امکانات متنوع دیگر مربوط به پرداخت، افزایش فروش، گزارش گیری و ... که این افزونه ارائه می کند استفاده نمایید، همینطور پِی زیتو دارای یک نسخه رایگان مادام العمر نیز است که می توانید از آن نیز استفاده کنید.

برای اتصال دابلیو پی فرمز به درگاه پرداخت ۴ مرحله ساده پیش روی ما قرار دارد:

۱- نصب پِی زیتو بر روی وردپرس

۲- اتصال پِی زیتو به درگاه های پرداخت مورد نظر

۳- اتصال دابلیو پی فرمز به پِی زیتو

۴- تنظیمات درگاه در پیکربندی دابلیو پی فرمز

ابتدا لازم است به این نکته اشاره کنیم که انجام تمام مراحل نصب و راه اندازی پِی زیتو حتی برای نسخه رایگان پِی زیتو از ابتدا تا انتها توسط کارشناسان فنی پِی زیتو بصورت کاملا رایگان قابل انجام است فقط کافیست از طریق راه های ارتباطی موجود با ما در تماس باشید.

نصب پِی زیتو در وردپرس

آموزش این بخش قبلا آماده شده است و شما می توانید با کمک مقاله نصب و راه اندازی پِی زیتو در وردپرس به راحتی مراحل نصب و راه اندازی پِی زیتو را انجام دهید.

اتصال پِی زیتو به درگاه های پرداخت مورد نظر

پس از نصب پی زیتو لازم است درگاه های مورد نظر خود را انتخاب نموده و تنظیمات مربوطه را برای هر کدام انجام دهیم، در بخش آموزش اتصال پِی زیتو به درگاه های پرداخت شیوه اتصال پی زیتو به همه درگاه های پرداخت آموزش داده شده است که می توانید با استفاده از آموزش های این بخش پی زیتو را به درگاه یا درگاه های مورد نظر خود متصل نمایید.

اتصال دابلیو پی فرمز به پِی زیتو

در این مرحله لازم است پِی زیتو را به عنوان یک درگاه به دابلیو پی فرمز معرفی کنیم.

وارد پلاگین پِی زیتو شده و در منوی درگاه ها و افزونه ها بر روی زبانه افزونه ها کلیک می کنیم.

ورود به صفحه افزونه های پی زیتو

در این صفحه باید بتوانید پلاگین دابلیو پی فرمز را مشاهده کنید، اگر پلاگین مورد نظر که در این مقاله دابلیو پی فرمز است را مشاهده نمی کنید، بر روی دکمه افزودن افزونه جدید کلیک نمایید.

افزودن افزونه فروشگاهی در پی زیتو

در پنجره ای که باز می شود دابلیو پی فرمز را انتخاب می کنیم و سپس بر روی دکمه افزودن به افزونه های من کلیک کنید و پس از چند ثانیه افزونه به لیست افزونه های شما اضافه خواهد شد.

نکته: توجه داشته باشید که باید قبل از انجام این کار پلاگین خود دابلیو پی فرمز در سایت شما نصب شده باشد.

نصب افزونه فروشگاهی جدید در پی زیتو

در مقابل هر کدام از افزونه های نصب شده یک دکمه ویرایش وجود دارد که عملکرد و امکانات و مراحل پی زیتو برای اتصال به درگاه های پرداخت را می توان از این طریق اختصاصی سازی کرد، برای آشنایی با این بخش می توانید به آموزش تنظیمات مراحل پرداخت مراجعه نمایید. ولی ما بدون تغییر به مرحله بعد می رویم.

اکنون توانسته ایم پِی زیتو را به عنوان یک درگاه به دابلیو پی فرمز معرفی کنیم و دابلیو پی فرمز از طریق پی زیتو می تواند به یک یا چند درگاه پرداخت متصل شود.

پیکربندی درگاه در تنظیمات دابلیو پی فرمز

در ادامه به پیکربندی پلاگین دابلیو پی فرمز مراجعه می کنیم تا تنظیمات درگاه را در دابلیو پی فرمز انجام دهیم.

توجه داشته باشید که ما از نسخه انگلیسی WPForms در این آموزش استفاده کرده ایم و ممکن است در نسخه مورد استفاده شما عنوان ها کمی متفاوت ترجمه شده باشد.

از طریق پلاگین دابلیو پی فرمز (WPForms) وارد بخش فرم ها می شویم و بر روی فرم مورد نظر خود کلیک می کنیم. 

ورود به ویرایش فرم wpforms

در هنگام ساخت فرم لازم است از بخش فیلدهای پرداخت استفاده نمایید و فیلد هایی مانند Single Item، Multiple Items، Checkbox Items، Dropdown Items استفاده کنید تا فرم شما تبدیل به یک فرم پرداختی شود همینطور می توانید با استفاده از فیلد Total مبلغ نهایی پرداختی را به کاربر نمایش دهید.

انتخاب فیلد های پرداخت wpforms

در صفحه ویرایش فرم بر روی زبانه پرداخت ها کلیک می کنیم و سپس پِی زیتو (Payzito) را انتخاب می کنیم.

در صفحه باز شده گزینه Enable Payzito payments یا فعالسازی پرداخت های پی زیتو را تیک می زنیم.

گزینه Enable Conditional Logic یا قوانین شرطی هم اجباری نیست اما می توانید در آن شروطی ایجاد کنید که در چه شرایطی فرم وارد مراحل پرداخت بشود یا نشود.

پس از پایان کار بر روی دکمه ذخیره کلیک می کنیم.

فعالسازی پی زیتو در wpforms

تکمیل خودکار فیلد های پِی زیتو از طریق فیلدهای فرم

در افزونه WPForms چند فیلد استاندارد و پیشرفته با عناوین نام، موبایل، آدرس و ایمیل وجود دارد که اگر از این فیلد ها استفاده نمایید به صورت خودکار محتویات آن در پِی زیتو جایگزین خواهد شد.

و اگر به هر دلیلی از فیلد های پیش فرض نمی خواهید برای پر کردن اطلاعات کاربر در پِی زیتو استفاده کنید و می خواهید فیلد مشخص دیگری را برای آیتم ها استفاده کنید لازم است فیلد مورد نظر را انتخاب کنید بر روی گزینه تنظیمات فیلد کلیک نموده و سپس زبانه پیشرفته را انتخاب کنید.

در این زبانه در فیلد کلاس‌های CSS از میان گزینه های زیر یکی را قرار دهید و ذخیره کنید و از این پس محتویات آن فیلد به صورت خودکار در مراحل پرداخت در بخش اطلاعات کاربر به عنوان نام، ایمیل یا موبایل و آدرس ثبت خواهد شد.

برای نام: paname

برای ایمیل: paphone

برای موبایل: paemail

برای آدرس: paaddress

تنظیم تکمیل خودکار فیلد ها

اکنون مراحل نصب و تنظیمات پایان یافته است، وبسایت شما و پلاگین دابلیو پی فرمز شما می تواند از طریق دستیار پرداخت پِی زیتو به همه درگاه های پرداخت از جمله درگاه های پرداخت ریالی، ارز دیجیتال، ارز بین المللی، اقساطی و ... متصل شود.

هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.