آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

اتصال افزونه به درگاه

اتصال WooCommerce به درگاه پرداخت زرین پال

برای اتصال پلاگین ووکامرس ( WooCommerce ) به درگاه پرداخت زرین پال، توصیه ما به شما استفاده از پلاگین دستیار پرداخت پِی زیتو است.

افزونه ووکامرس ( WooCommerce ) محبوب ترین فروشگاه ساز وردپرس و می توان گفت محبوب ترین فروشگاه ساز دنیا است.

برای اتصال WooCommerce به درگاه پرداخت زرین پال می توانید از نسخه رایگان افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو استفاده نمایید، به این دلیل که درگاه پرداخت زرین پال جزو معدود درگاه های پرداختی است که بر روی نسخه رایگان پِی زیتو ارائه شده است.

با پِی زیتو می توانید علاوه بر WooCommerce تمام پلاگین های سایتتان که نیاز به درگاه دارند را به درگاه پرداخت زرین پال و همه درگاه های مستقیم و واسط دیگر متصل نمایید بدون اینکه نیاز به نصب پلاگین دیگری وجود داشته باشد. علاوه بر آن می توانید از دیگر امکانات بی نظیر پرداختی و مالی پِی زیتو نیز بهرمند شوید.

برای اتصال سایت به درگاه پرداخت زرین پال پنج مرحله ساده پیش روی ما قرار دارد:

۱- دریافت درگاه پرداخت از درگاه پرداخت زرین پال

۲- نصب پِی زیتو بر روی سایت

۳- اتصال پِی زیتو به درگاه پرداخت زرین پال و تنظیمات

۴- اتصال ووکامرس به پِی زیتو

۵- تنظیمات درگاه در پیکربندی ووکامرس

 

ابتدا لازم است به یک نکته اشاره کنیم، درصورتی که تمایل داشته باشید انجام تمام مراحل نصب و راه اندازی پِی زیتو حتی برای نسخه رایگان پِی زیتو، از ابتدا تا انتها توسط کارشناسان فنی پِی زیتو بصورت کاملا رایگان قابل انجام است فقط کافیست از طریق راه های ارتباطی موجود با ما در تماس باشید.

ثبت نام در سایت زرین پال و دریافت درگاه پرداخت

برای اتصال به درگاه پرداخت زرین پال لازم است ابتدا در سایت درگاه زرین پال  ثبت نام نموده، برای وبسایت خود درخواست درگاه نمایید.

پس از تایید درگاه در صفحه تنظیمات مربوط به سایتتان در پنل زرین پال می توانید تنظیمات مربوط به تسویه حساب، محدودیت اتصال آی پی، لوگو و ... را انجام دهید همینطور کد درگاه پرداخت را از صفحه تنظیمات درگاه کپی نمایید زیرا در ادامه به آن نیاز خواهیم داشت.

نصب پِی زیتو بر روی سایت

برای اتصال ووکامرس (WooCommerce) به درگاه زرین پال نیازی به تهیه نسخه تجاری یا حرفه‌ای پِی زیتو ندارد و به راحتی می توانید در نسخه رایگان پلاگین پِی زیتو استفاده نمایید.

آموزش نصب پلاگین پِی زیتو قبلا آماده شده است و شما می توانید در مقاله آموزش نصب و راه اندازی پِی زیتو در وردپرس مراحل نصب و راه اندازی پلاگین پِی زیتو در وردپرس را مطالعه نموده و انجام دهید.

اتصال پِی زیتو به درگاه پرداخت زرین پال و تنظیمات

پس از نصب پِی زیتو لازم است آن را به درگاه پرداخت زرین پال متصل نماییم.

در ابتدا وارد پلاگین پی زیتو شده و از طریق گزینه منوی درگاه ها و افزونه ها زبانه درگاه ها را انتخاب می کنیم.

ورود به بخش افزونه های درگاه در پری زیتو

در این صفحه لازم است درگاه زرین پال وجود داشته باشد و اگر این درگاه را در این صفحه نمی بینید.

برای اضافه نمودن درگاه زرین پال به پِی زیتو بر روی دکمه افزودن درگاه جدید کلیک نمایید.

افزدن پلاگین درگاه جدید به پِی زیتو

 

در پنجره ای که باز می شود می توانید فهرست درگاه های قابل استفاده را مشاهده نمایید، درگاه زرین پال را انتخاب نموده و سپس بر روی دکمه افزونه به درگاه های من کلیک کنید. پس از چند ثانیه درگاه به لیست درگاه های شما اضافه خواهد شد.

افزودن زرین پال به پی زیتو

در ادامه لازم است بر روی دکمه ویرایش مقابل درگاه نصب شده زرین پال کلیک نمایید.

ویرایش تنظیمات درگاه nowpayments

در صفحه باز شده شما لازم است اطلاعات مربوطه را وارد نموده و تنظیمات را انجام دهید.

- عنوان درگاه: این گزینه مربوط به نامی است که برای درگاه در نظر می گیرد و به کاربر نمایش داده می شود، این گزینه به صورت پیش فرض نام اصلی درگاه است و می توانید آن را خالی بگذارید.

- توضیحات درگاه: این گزینه توضیحاتی است که در زیر اسم درگاه در صفحه صورتحساب پِی زیتو به کاربر نمایش داده می شود.

- لوگوی درگاه: این گزینه لوگویی است که در هنگام انتخاب درگاه در صفحه صورتحساب پِی زیتو به کاربر نمایش داده می شود، در صورت عدم تغییر در این گزینه به صورت پیش فرض لوگوی اصلی درگاه نمایش داده می شود.

- سطح دسترسی: در این بخش می توانید مشخص نمایید چه کاربران با چه سطح دستری می توانند این درگاه را مشاهده و انتخاب کنند، به صورت پیش فرض برای همه کاربران قابل استفاده است.

- کد درگاه پرداخت: این گزینه را همانطور که بالا گفته شده در پنل کاربری سایت زرین پال بخش تنظیمات درگاه می توانید کپی نموده و در این فیلد وارد نمایید.

تنظیمات درگاه پرداخت زرین پال

اکنون وبسایت شما به درگاه پرداخت زرین پال متصل شده است در ادامه به مرحله بعد می رویم.

اتصال ووکامرس به پِی زیتو

در این مرحله لازم است پِی زیتو را به عنوان یک درگاه به ووکامرس معرفی کنیم.

نکته: توجه داشته باشید که باید قبل از انجام این کار خود پلاگین اصلی ووکامرس ( WooCommerce ) در سایت شما نصب شده باشد.

وارد پلاگین پِی زیتو شده و در منوی درگاه ها و افزونه ها بر روی زبانه افزونه ها کلیک می کنیم.

ورود به صفحه افزونه های پی زیتو

در این صفحه باید بتوانید پلاگین یا پلاگین هایی که می خواهید از طریق پی زیتو به درگاه های پرداخت متصل نمایید را مشاهده کنید، اگر پلاگین مورد نظر که در این مقاله ووکامرس است را مشاهده نمی کنید، بر روی دکمه افزودن افزونه جدید کلیک نمایید.

افزودن افزونه فروشگاهی در پی زیتو

در پنجره ای که باز می شود ووکامرس را انتخاب می کنیم و سپس بر روی دکمه افزودن به افزونه های من کلیک کنید و پس از چند ثانیه افزونه به لیست افزونه های شما اضافه خواهد شد.

نصب افزونه فروشگاهی جدید در پی زیتو

تنظیمات درگاه در پیکربندی ووکامرس

در ادامه به پیکربندی پلاگین ووکامرس مراجعه می کنیم تا تنظیمات درگاه را در ووکامرس انجام دهیم.

از طریق پلاگین ووکامرس وارد منوی پیکربندی شده و بر روی زبانه پرداخت‌ها کلیک می کنیم.

در صفحه باز شده مشاهده می کنید که پِی زیتو به عنوان یک درگاه پرداخت در این بخش اضافه شده است و بر روی عنوان درگاه یعنی پِی زیتو یا دکمه مدیریت مقابل پِی زیتو کلیک می کنیم.

رفتن به تنظیمات درگاه در ووکامرس

در صفحه مدیریت درگاه پِی زیتو در ووکامرس چند گزینه وجود دارد که با یکدیگر با آنها آشنا می شویم.

- فعالسازی / غیرفعالسازی: با تیک زدن این گزینه درگاه پی زیتو در ووکامرس فعال شده و کاربران می توانند آن را به عنوان درگاه پرداخت انتخاب نمایند.

- عنوان درگاه: همانطور که مشخص است عنوانی است که کاربر در صفحه تسویه حساب در انتخاب درگاه در ووکامرس مشاهده می کند که می توانید عنوان مورد نظر خود را وارد نمایید.

- توضیحات درگاه: کاربر وقتی بر روی این درگاه در صفحه صورت حساب کلیک می کند و آن را انتخاب می کند این توضیحات به کاربر نمایش داده می شود.

- پیام پرداخت موفق: پیامی که بعد از پرداخت موفق به کاربر نمایش داده می شود را می توانید در این بخش وارد نمایید.

- ‌پیام پرداخت ناموفق: در صورتی که پرداخت کاربر ناموفق بود این متن به کاربر نمایش داده می شود.

- لوگوی پرداخت: در این صفحه شما می توانید یک لوگو برای درگاه در نظر بگیرید که در صفحه انتخاب درگاه ووکامرس در کنار این درگاه به کاربر نمایش داده خواهد شد و در صورتی که تمایلی به نمایش لوگو ندارید می توانید محتویات این فیلد را حذف نمایید. لازم است مسیر آپلود لوگوی مورد نظر خود را از پوشه اصلی سایت در این فیلد وارد نمایید برای راهنمایی از لوگوی پیش فرض کمک بگیرید.

- صفحه خلاصه صورتحساب: بعد از این که در صفحه تسویه حساب کاربر اطلاعات لازم را تکمیل می کند و درگاه مورد نظر خود را انتخاب می کند و دکمه پرداخت و تسویه حساب را کلیک می کند به صورت استاندارد در پلاگین های پرداخت خارجی و اصلی ووکامرس در مرحله بعد از آن یک خلاصه از صورت حساب و جزئیات تراکنش به کاربر نمایش داده می شود که در آن صفحه کاربر می توانید بر روی دکمه پرداخت کلیک نموده و وارد درگاه پرداخت شود.

با توجه به این که این صفحه ویژگی خاصی ندارد امکان غیر فعال نمودن آن را در این پلاگین برای شما فراهم کرده ایم به این صورت که کاربر بدون مشاهده این صفحه به مستقیم به درگاه متصل شود که باعث می شود مراحل طی شده برای کاربر کوتاه تر و دلنشین تر شود و ما هم توصیه می کنیم نمایش این صفحه را فعال نکنید.

این صفحه به صورت پیش فرض توسط دیگر پلاگین های پرداخت ارائه شده در ایران حذف شده است اما ما برای آن یک آپشن اضافه کرده ایم که به صورت پیش فرض بر روی عدم نمایش این صفحه قرار داد که کاربران در صورت تمایل بتوانند نمایش آن را فعال کنند.

ویرایش تنظیمات پِی زیتو در ووکامرس

اکنون پلاگین ووکامرس (WooCommerce) به درگاه پرداخت زرین پال متصل شده است ولی پیشنهاد می کنیم برای تنظیمات بهتر چند خط باقی مانده مقاله را نیز مطالعه نمایید.

مشتریان و کاربران سایت شما در مراحل خرید و پرداخت پس از انتخاب درگاه پرداخت در افزونه ووکامرس و فشردن دکمه پرداخت وارد مراحل پرداخت در افزونه پِی زیتو خواهند شد.

پی زیتو امکانات و ویژگی های متنوعی برای شما در نظر گرفته است و تمام این مراحل، صفحات و امکانات توسط شما از طریق بخش تنظیمات مراحل پرداخت قابل غیر فعال نمودن، اختصاصی سازی و ویرایش است.

شما می توانید با کمک مقاله آموزش تنظیم مراحل پرداخت پِی زیتو به راحتی این موارد را ویرایش و اختصاصی سازی کنید.

همینطور در پلاگین پيزیتو / منوی درگاه‌ها و افزونه ها / زبانه افزونه ها مقابل ووکامرس یک دکمه ویرایش وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید تنظیمات مراحل پرداخت را به صورت انحصاری و اختصاصی بر اساس آموزش تنظیم مراحل پرداخت پِی زیتو فقط برای افزونه ووکامرس تغییر دهید به صورتی که بر روی دیگر افزونه این مراحل تغییر نکند.

از طریق افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو شما می توانید ووکامرس را به همه درگاه های دیگر نیز متصل نموده و از امکانات بی شمار این افزونه برای بهبود و افزایش فروش سایتتان استفاده نمایید.

هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.