آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

اتصال افزونه به درگاه

اتصال WooCommerce به درگاه پرداخت امیدپی (سایان کارت)

برای اتصال پلاگین ووکامرس ( WooCommerce ) به درگاه پرداخت امید پی (سایان کارت)، توصیه ما به شما استفاده از پلاگین دستیار پرداخت پِی زیتو است.

امید پی همان درگاه پرداخت سایان کارت است که به امید پی تغییر نام داده شده است.

با پِی زیتو می توانید علاوه بر WooCommerce تمام پلاگین های سایتتان که نیاز به درگاه دارند را به درگاه پرداخت امید پی و همه درگاه های مستقیم و واسط دیگر متصل نمایید بدون اینکه نیاز به نصب پلاگین دیگری وجود داشته باشد. علاوه بر آن می توانید از دیگر امکانات بی نظیر پرداختی و مالی پِی زیتو نیز بهرمند شوید.

برای اتصال سایت به درگاه پرداخت امید پی پنج مرحله ساده پیش روی ما قرار دارد:

۱- دریافت درگاه پرداخت از امید پی (سایان کارت)

۲- نصب پِی زیتو بر روی سایت

۳- اتصال پِی زیتو به درگاه پرداخت امید پی و تنظیمات

۴- اتصال ووکامرس به پِی زیتو

۵- پیکربندی درگاه در ووکامرس

 

ابتدا لازم است به یک نکته اشاره کنیم، درصورتی که تمایل داشته باشید انجام تمام مراحل نصب و راه اندازی پِی زیتو حتی برای نسخه رایگان پِی زیتو، از ابتدا تا انتها توسط کارشناسان فنی پِی زیتو بصورت کاملا رایگان قابل انجام است فقط کافیست از طریق راه های ارتباطی موجود با ما در تماس باشید.

دریافت درگاه پرداخت از امید پی (سایان کارت)

برای اتصال ووکامرس به درگاه پرداخت امید پی لازم است ابتدا در سایت امید پی ( سایان کارت ) برای دریافت درگاه پرداخت ثبت نام نموده و درخواست درگاه برای وبسایت خود را ثبت نمایید.

پس از انجام پروسه قرار داد و تایید درگاه توسط امید پی (سایان کارت)، تنظیمات اتصال به درگاه پرداخت برای شما ارسال خواهد شد که در ادامه از آنها استفاده خواهیم کرد.

نصب پِی زیتو بر روی سایت

برای اتصال ووکامرس (WooCommerce) به درگاه امید پی (سایان کارت) لازم است نسخه تجاری یا حرفه‌ای پِی زیتو را خرید و نصب نمایید، اما می توانید با نصب نسخه رایگان پِی زیتو و فعالسازی نسخه آزمایشی به مدت یک ماه از تمام خدمات نسخه حرفه‌ای پِی زیتو به صورت کاملا رایگان استفاده نمایید.

آموزش نصب پلاگین پِی زیتو قبلا آماده شده است و شما می توانید در مقاله آموزش نصب و راه اندازی پِی زیتو در وردپرس مراحل نصب و راه اندازی پلاگین پِی زیتو در وردپرس را مطالعه نموده و انجام دهید.

اتصال پِی زیتو به درگاه پرداخت امید پی و تنظیمات

پس از نصب پِی زیتو لازم است آن را به درگاه پرداخت امید پی (سایان کارت) متصل نماییم.

در ابتدا وارد پلاگین پی زیتو شده و از طریق گزینه منوی درگاه ها و افزونه ها زبانه درگاه ها را انتخاب می کنیم.

ورود به بخش افزونه های درگاه در پری زیتو

در این صفحه لازم است درگاه پرداخت امید پی (سایان کارت) اضافه شود و اگر این درگاه را در این صفحه نمی بینید.

برای اضافه نمودن این درگاه به پِی زیتو بر روی دکمه افزودن درگاه جدید کلیک نمایید.

افزدن پلاگین درگاه جدید به پِی زیتو

 

در پنجره ای که باز می شود درگاه پرداخت امید پی (سایان کارت) را انتخاب نموده و سپس بر روی دکمه افزونه به درگاه های من کلیک کنید و پس از چند ثانیه درگاه به لیست درگاه های شما اضافه خواهد شد.

افزودن درگاه پرداخت امیدپی

در ادامه لازم است بر روی گزینه ویرایش مقابل درگاه نصب شده امید پی (سایان کارت) کلیک نمایید.

ویرایش تنظیمات درگاه پرداخت امیدپی

در صفحه باز شده لازم است اطلاعات مربوطه را وارد نموده و تنظیمات را انجام دهید.

- عنوان درگاه: این گزینه مربوط به نامی است که برای درگاه در نظر می گیرد و به کاربر نمایش داده می شود، این گزینه به صورت پیش فرض نام اصلی درگاه است و می توانید در آن تغییری ایجاد نکنید.

- توضیحات درگاه: این گزینه توضیحاتی است که در زیر اسم درگاه به کاربر نمایش داده می شود.

- لوگوی درگاه: این گزینه لوگویی است که در هنگام انتخاب درگاه به کاربر نمایش داده می شود، در صورت عدم تغییر در این گزینه به صورت پیش فرض لوگوی اصلی درگاه نمایش داده می شود.

- سطح دسترسی: در این بخش می توانید مشخص نمایید چه کاربران با چه سطح دستری می توانند این درگاه را مشاهده و انتخاب کنند، به صورت پیش فرض برای همه کاربران قابل استفاده است.

- کدپذیرنده / نام کاربری (MID): این گزینه توسط درگاه امید پی (سایان کارت) پس از تایید درگاه برای شما ارسال شده است که باید آن را با دقت در این فیلد وارد نمایید.

- رمزعبور (پسورد): این گزینه توسط درگاه امید پی (سایان کارت) پس از تایید درگاه برای شما ارسال شده است که باید آن را با دقت در این فیلد وارد نمایید.

تنظیم درگاه پرداخت امیدپی

اکنون وبسایت شما به درگاه پرداخت امید پی متصل شده است در ادامه به مرحله بعد می رویم.

اتصال ووکامرس به پِی زیتو

در این مرحله لازم است پِی زیتو را به عنوان یک درگاه به ووکامرس معرفی کنیم.

نکته: توجه داشته باشید که باید قبل از انجام این کار خود پلاگین اصلی ووکامرس ( WooCommerce ) در سایت شما نصب شده باشد.

وارد پلاگین پِی زیتو شده و در منوی درگاه ها و افزونه ها بر روی زبانه افزونه ها کلیک می کنیم.

ورود به صفحه افزونه های پی زیتو

در این صفحه باید بتوانید پلاگین یا پلاگین هایی که می خواهید از طریق پی زیتو به درگاه های پرداخت متصل نمایید را مشاهده کنید، اگر پلاگین مورد نظر که در این مقاله ووکامرس است را مشاهده نمی کنید، بر روی دکمه افزودن افزونه جدید کلیک نمایید.

افزودن افزونه فروشگاهی در پی زیتو

در پنجره ای که باز می شود ووکامرس را انتخاب می کنیم و سپس بر روی دکمه افزودن به افزونه های من کلیک کنید و پس از چند ثانیه افزونه به لیست افزونه های شما اضافه خواهد شد.

نصب افزونه فروشگاهی جدید در پی زیتو

پیکربندی درگاه در ووکامرس

در ادامه به پیکربندی اَدآن ووکامرس مراجعه می کنیم تا تنظیمات درگاه را در ووکامرس انجام دهیم.

وارد پلاگین پِی زیتو شده و در منوی درگاه ها و افزونه ها بر روی زبانه افزونه ها کلیک می کنیم و در مقابل اَدآن ووکامرس بر روی گزینه ویرایش کلیک می کنیم.

رفتن به تنظیمات ووکامرس در پی زیتو

در صفحه ویرایش تنظیمات ووکامرس چند گزینه وجود دارد که با یکدیگر با آنها آشنا می شویم.

- فعالسازی: با تیک زدن این گزینه درگاه پی زیتو در ووکامرس فعال شده و کاربران می توانند آن را به عنوان درگاه پرداخت انتخاب نمایند.

- نمایش فهرست درگاه‌ها: به دو صورت می توانید در ووکامرس از پی زیتو استفاده کنید، با فعال کردن این گزینه درگاه‌هایی که به پِی زیتو اضافه می کنید بصورت مستقیم در صفحه صورتحساب ووکامرس جدا جدا به مشتریان به عنوان درگاه نمایش داده می شوند و در صورتی که این گزینه را غیرفعال کنید، پِی زیتو به عنوان یک درگاه در ووکامرس نمایش داده می شود که بعد از انتخاب آن توسط کاربر بر اساس تنظیماتی که شما انجام داده اید کاربر می تواند مستقیم به درگاهی که شما تنظیم کرده اید متصل شود و یا به صفحه صورتحساب پِی زیتو منتقل شود که در آنجا امکان انتخاب درگاه‌های نصب شده در پِی زیتو توسط کاربر وجود دارد.

- عنوان درگاه: همانطور که مشخص است عنوانی است که کاربر در صفحه تسویه حساب در انتخاب درگاه در ووکامرس مشاهده می کند که می توانید عنوان مورد نظر خود را وارد نمایید.

- توضیحات درگاه: کاربر وقتی بر روی این درگاه در صفحه صورت حساب کلیک می کند و آن را انتخاب می کند این توضیحات به کاربر نمایش داده می شود.

- لوگوی پرداخت: در این گزینه شما می توانید یک لوگو برای درگاه در نظر بگیرید که در صفحه انتخاب درگاه ووکامرس در کنار این درگاه به کاربر نمایش داده خواهد شد و در صورتی که تمایلی به نمایش لوگو ندارید می توانید محتویات این فیلد را حذف نمایید. لازم است مسیر آپلود لوگوی مورد نظر خود را از پوشه اصلی سایت در این فیلد وارد نمایید برای راهنمایی از لوگوی پیش فرض کمک بگیرید.

- پیام پرداخت موفق: پیامی که بعد از پرداخت موفق به کاربر نمایش داده می شود را می توانید در این بخش وارد نمایید.

- ‌پیام پرداخت ناموفق: در صورتی که پرداخت کاربر ناموفق بود این متن به کاربر نمایش داده می شود.

- صفحه خلاصه صورتحساب: بعد از این که در صفحه تسویه حساب کاربر اطلاعات لازم را تکمیل می کند و درگاه مورد نظر خود را انتخاب می کند و دکمه پرداخت و تسویه حساب را کلیک می کند به صورت استاندارد در پلاگین های پرداخت خارجی و اصلی ووکامرس در مرحله بعد از آن یک خلاصه از صورت حساب و جزئیات تراکنش به کاربر نمایش داده می شود که در آن صفحه کاربر می توانید بر روی دکمه پرداخت کلیک نموده و وارد درگاه پرداخت شود.

با توجه به این که این صفحه ویژگی خاصی ندارد امکان غیر فعال نمودن آن را در این پلاگین برای شما فراهم کرده ایم به این صورت که کاربر بدون مشاهده این صفحه به مستقیم به درگاه متصل شود که باعث می شود مراحل طی شده برای کاربر کوتاه تر و دلنشین تر شود و ما هم توصیه می کنیم نمایش این صفحه را فعال نکنید.

این صفحه به صورت پیش فرض توسط دیگر پلاگین های پرداخت ارائه شده در ایران حذف شده است اما ما برای آن یک آپشن اضافه کرده ایم که به صورت پیش فرض بر روی عدم نمایش این صفحه قرار داد که کاربران در صورت تمایل بتوانند نمایش آن را فعال کنند.

- حداکثر سایز لوگو: در این گزینه می‌توانید حداکثر سایز لوگوی درگاه در صفحه صورتحساب ووکامرس را به واحد پیکسل وارد کنید، معمولا قالب‌ها بصورت استاندارد سایز لوگوی مشخصی را اعمال می کنند اما با توجه به این که بعضی قالب ها چنین کاری انجام نمی دهند این گزینه ایجاد شده که شما در صورت لزوم بتوانید سایز لوگوی درگاه ها را تنظیم کنید. برای غیرفعال نمودن این این گزینه مقدار را روی 0 (صفر) قرار دهید.

- تنظیمات مراحل پرداخت: بعد از فشردن دکمه پرداخت در صفحه صورتحساب ووکامرس، ادامه مراحل پرداخت به پِی زیتو سپرده می شود و این مراحل براساس تنظیمات شما در بخش تنظیمات عمومی / مراحل پرداخت به صورت کلی بر روی تمام تراکنش‌هایی که از پِی زیتو انجام می شود اعمال می شود. در صورتی که بخواهید تنظیم متفاوتی برای مراحل پرداخت ووکامرس انتخاب کنید می توانید این گزینه را بر روی تنظیمات سفارشی قرارداده  و موارد مورد نظر خود را اعمال نمایید. برای آشنایی کامل با گزینه‌های مربوط به تنظیم به آموزش مراحل پرداخت مراجعه نمایید.

ویرایش تنظیمات ووکامرس در پِی زیتو

اکنون پلاگین ووکامرس(WooCommerce) به درگاه پرداخت امید پی متصل شده است ولی پیشنهاد می کنیم برای تنظیمات بهتر چند خط باقی مانده مقاله را نیز مطالعه نمایید.

مشتریان و کاربران سایت شما در مراحل خرید و پرداخت پس از انتخاب درگاه پرداخت در افزونه ووکامرس و فشردن دکمه پرداخت وارد مراحل پرداخت در افزونه پِی زیتو خواهند شد.

پی زیتو امکانات و ویژگی های متنوعی برای شما در نظر گرفته است و تمام این مراحل، صفحات و امکانات توسط شما از طریق بخش تنظیمات مراحل پرداخت قابل غیر فعال نمودن، اختصاصی سازی و ویرایش است.

شما می توانید با کمک مقاله آموزش تنظیم مراحل پرداخت پِی زیتو به راحتی این موارد را ویرایش و اختصاصی سازی کنید.

هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.