آموزش دستیار پرداخت پِی زیتو

اتصال افزونه به درگاه

اتصال Gravity Forms به درگاه پرداخت ملت

برای اتصال پلاگین گرویتی فرمز ( Gravity Forms ) به درگاه پرداخت ملت، توصیه ما به شما استفاده از پلاگین دستیار پرداخت پِی زیتو است.

درگاه پرداخت ملت در پِی زیتو از آخرین نسخه درگاه ارائه شده توسط به پرداخت ملت استفاده می کند و به صورت مداوم بروزرسانی می شود.

با پِی زیتو می توانید علاوه بر Gravity Forms تمام پلاگین های سایتتان که نیاز به درگاه دارند را به درگاه پرداخت ملت و همه درگاه های مستقیم و واسط دیگر متصل نمایید بدون اینکه نیاز به نصب پلاگین دیگری وجود داشته باشد. علاوه بر آن می توانید از دیگر امکانات بی نظیر پرداختی و مالی پِی زیتو نیز بهرمند شوید.

برای اتصال سایت به درگاه پرداخت ملت پنج مرحله ساده پیش روی ما قرار دارد:

۱- دریافت درگاه پرداخت از شرکت به پرداخت ملت

۲- نصب پِی زیتو بر روی سایت

۳- اتصال پِی زیتو به درگاه پرداخت ملت و تنظیمات

۴- اتصال گرویتی فرمز به پِی زیتو

۵- تنظیمات درگاه در پیکربندی گرویتی فرمز

 

ابتدا لازم است به یک نکته اشاره کنیم، درصورتی که تمایل داشته باشید انجام تمام مراحل نصب و راه اندازی پِی زیتو حتی برای نسخه رایگان پِی زیتو، از ابتدا تا انتها توسط کارشناسان فنی پِی زیتو بصورت کاملا رایگان قابل انجام است فقط کافیست از طریق راه های ارتباطی موجود با ما در تماس باشید.

دریافت درگاه پرداخت از شرکت به پرداخت ملت

برای اتصال گرویتی فرمز به درگاه پرداخت ملت لازم است ابتدا در سایت به پرداخت ملت برای دریافت درگاه پرداخت ثبت نام نموده و یا به صورت تلفنی درخواست درگاه برای وبسایت خود را ثبت نمایید.

پس از انجام پروسه قرار داد و تایید درگاه توسط شرکت به پرداخت ملت، تنظیمات اتصال به درگاه پرداخت برای شما ارسال خواهد شد که در ادامه از آنها استفاده خواهیم کرد.

نصب پِی زیتو بر روی سایت

برای اتصال گرویتی فرمز (Gravity Forms) به درگاه ملت لازم است نسخه تجاری یا حرفه‌ای پِی زیتو را خرید و نصب نمایید، اما می توانید با نصب نسخه رایگان پِی زیتو و فعالسازی نسخه آزمایشی به مدت یک ماه از تمام خدمات نسخه حرفه‌ای پِی زیتو به صورت کاملا رایگان استفاده نمایید.

آموزش نصب پلاگین پِی زیتو قبلا آماده شده است و شما می توانید در مقاله آموزش نصب و راه اندازی پِی زیتو در وردپرس مراحل نصب و راه اندازی پلاگین پِی زیتو در وردپرس را مطالعه نموده و انجام دهید.

اتصال پِی زیتو به درگاه پرداخت ملت و تنظیمات

پس از نصب پِی زیتو لازم است آن را به درگاه پرداخت ملت متصل نماییم.

در ابتدا وارد پلاگین پی زیتو شده و از طریق منوی درگاه ها و افزونه ها زبانه درگاه ها را انتخاب می کنیم.

ورود به بخش افزونه های درگاه در پری زیتو

در این صفحه لازم است درگاه پرداخت ملت اضافه شود و اگر این درگاه را در این صفحه نمی بینید.

برای اضافه نمودن این درگاه به پِی زیتو بر روی دکمه افزودن درگاه جدید کلیک نمایید.

افزدن پلاگین درگاه جدید به پِی زیتو

 

در پنجره ای که باز می شود می توانید فهرست درگاه های قابل استفاده را مشاهده نمایید، درگاه به پرداخت ملت را انتخاب نموده و سپس بر روی دکمه افزونه به درگاه های من کلیک کنید و پس از چند ثانیه درگاه به لیست درگاه های شما اضافه خواهد شد.

افزودن درگاه ملت به پی زیتو

در ادامه لازم است بر روی دکمه ویرایش مقابل درگاه نصب شده ملت کلیک نمایید.

ویرایش تنظیمات درگاه پرداخت ملت

در صفحه باز شده شما لازم است اطلاعات مربوطه را وارد نموده و تنظیمات را انجام دهید.

- عنوان درگاه: این گزینه مربوط به نامی است که برای درگاه در نظر می گیرد و به کاربر نمایش داده می شود، این گزینه به صورت پیش فرض نام اصلی درگاه است و می توانید آن را خالی بگذارید.

- توضیحات درگاه: این گزینه توضیحاتی است که در زیر اسم درگاه به کاربر نمایش داده می شود.

- لوگوی درگاه: این گزینه لوگویی است که در هنگام انتخاب درگاه به کاربر نمایش داده می شود، در صورت عدم تغییر در این گزینه به صورت پیش فرض لوگوی اصلی درگاه نمایش داده می شود.

- سطح دسترسی: در این بخش می توانید مشخص نمایید چه کاربران با چه سطح دستری می توانند این درگاه را مشاهده و انتخاب کنند، به صورت پیش فرض برای همه کاربران قابل استفاده است.

- ترمینال آی دی: این گزینه توسط درگاه به پرداخت ملت برای شما ارسال شده است که باید آن را با دقت در این فیلد وارد نمایید.

- نام کاربری درگاه: این گزینه توسط درگاه به پرداخت ملت برای شما ارسال شده است که باید آن را با دقت در این فیلد وارد نمایید.

- رمز عبور درگاه: این گزینه توسط درگاه به پرداخت ملت برای شما ارسال شده است که باید آن را با دقت در این فیلد وارد نمایید.

تنظیمات درگاه پرداخت ملت

اکنون وبسایت شما به درگاه پرداخت ملت متصل شده است در ادامه به مرحله بعد می رویم.

اتصال گرویتی فرمز به پِی زیتو

در این مرحله لازم است پِی زیتو را به عنوان یک درگاه به گرویتی فرمز معرفی کنیم.

نکته: توجه داشته باشید که باید قبل از انجام این کار خود پلاگین اصلی گرویتی فرمز را در وردپرس نصب نمایید همینطور حتما باید گرویتی فرمز فارسی را هم نصب نمایید که در مخزن وردپرس موجود است.

وارد پلاگین پِی زیتو شده و در منوی درگاه ها و افزونه ها بر روی زبانه افزونه ها کلیک می کنیم.

ورود به صفحه افزونه های پی زیتو

در این صفحه باید پلاگین گرویتی فرمز وجود داشته باشد اگر آن را مشاهده نمی کنید، بر روی دکمه افزودن افزونه جدید کلیک نمایید.

افزودن افزونه فروشگاهی در پی زیتو

گزینه گرویتی فرمز را انتخاب می کنیم و سپس بر روی دکمه افزودن به افزونه های من کلیک کنید و پس از چند ثانیه افزونه به لیست افزونه های شما اضافه خواهد شد.

افزودن گرویتی فرزم به پِی زیتو

تنظیمات درگاه در پیکربندی گرویتی فرمز

در ادامه به تنظیمات لازم برای اتصال به درگاه را در پلاگین گرویتی فرمز انجام خواهیم داد.

از طریق منوی فرم ها بر روی گزینه پِی زیتو کلیک می کنیم.

رفتن به تنظیمات پی زیتو در گرویتی فرمز

در صفحه باز شده بر روی دکمه تنظیمات حساب پِی زیتو کلیک می کنیم.

فعالسازی درگاه پِی زیتو در گرویتی فرمز

در صفحه باز شده تیک گزینه فعال سازی را پر می کنیم و همینطور در فیلد عنوان، یک نام برای درگاه خود مشخص می نماییم که به کاربر در سایت نمایش داده خواهد شد.

و در انتها بر روی ذخیره تنظیمات کلیک می کنیم.

فعالسازی و تعیین عنوان برای درگاه پی زیتو در گرویتی فرمز

در ادامه واحد ارزی و پولی را در گرویتی فرمز اصلاح می کنیم.

از طریق منوی فرم ها بر روی گزینه تنظیمات کلیک می کنیم.

رفتن تنظیمات گرویتی فرمز

در صفحه باز شده در گزینه Default Currency بر اساس نیاز خود یکی از گزینه های مرتبط با ریال و تومان را انتخاب می کنیم.

ویرایش واحد ارزی گرویتی فرمز

برای آنکه در فرم های خود امکان پرداخت داشته باشید، لازم است از طریق بخش فرم ها وارد ویرایش یک فرم بشوید و بر اساس نیاز خود در فرم ها دست کم از یکی از فیلدهای قیمت گذاری استفاده نمایید.

پس از ایجاد فیلد های مورد نظر خود در فرم مورد نظر، لازم است در بالای صفحه ویرایش فرم بر روی گزینه تنظیمات کلیک نموده و سپس گزینه پِی زیتو را انتخاب نمایید.

رفتن به تنظیمات درگاه پرداخت در یک فرم

در صفحه باز شده نیاز است یک فید بسازید که برای این کار بر روی دکمه افزودن فید جدید کلیک می کنیم.

ساخت فید جدید برای یک فرم در گرویتی فرمز

نکته مهم: تکمیل نمودن هیچ کدام از آیتم های این صفحه اجباری نیست و بدون تغییر می توانید این صفحه را ذخیره کنید.

- فرم ثبت نام: با فعال نمودن این گزینه در واقع فرم شما تبدیل می شود به یک فرم ثبت نام که کاربر با پرداخت موفق به صورت خودکار در سایت ثبت نام خواهد شد. در صورتی که این گزینه را فعال می کنید حتما فلد مرتبط به مشخصات کاربر که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد را فعال کنید.

- توضیحات پرداخت: در این فیلد می توانید برای پرداخت خود توضیحات بنویسید و از شورت کد های پیشنهاد شده در متن خود استفاده نمایید.

- توضیحات تکمیلی: در این بخش می توانید یکی از فیلد های فرم را که کاربر تکمیل می کند مشخص نمایید که به عنوان توضیحات تکمیلی در نظر گرفته شود.

- نام و نام خانوادگی پرداخت کننده: در این بخش می توانید یکی از فیلد های فرم را که کاربر تکمیل می کند مشخص نمایید تا به عنوان نام و نام خانوادگی پرداخت کننده در نظر گرفته شود.

- ایمیل پرداخت کننده: در این بخش می توانید یکی از فیلد های فرم را که کاربر تکمیل می کند مشخص نمایید تا به عنوان ایمیل پرداخت کننده در نظر گرفته شود.

- تلفن همراه پرداخت کننده: در این بخش می توانید یکی از فیلد های فرم را که کاربر تکمیل می کند مشخص نمایید تا به عنوان تلفن همراه پرداخت کننده در نظر گرفته شود.

- آدرس تحویل گیرنده: در این بخش می توانید یکی از فیلد های فرم را که کاربر تکمیل می کند مشخص نمایید تا به عنوان آدرس تحویل گیرنده در نظر گرفته شود.

- سازگاری با افزودنی ها: برخی از اقدامات در گرویتی فرمز وابسته به پرداخت موفق هستند که با فعال کردن این گزینه مشخص می کنید که تنها در صورت پرداخت موفق این اقدام ها به اجرا در بیایند.

- منطق شرطی: با فعال کردن این گزینه بر اساس شروطی که شما در نظر می گیرید مشخص می کنید که در فرم در چه شرایطی درگاه فعال شود.

و در انتها بر روی دکمه ذخیره تغییرات در انتهای صفحه کلیک می کنیم.

تنظیمات فیلد اختصاصی پرداخت در گرویتی فرمز

اکنون پلاگین گرویتی فرمز (Gravity Forms) به درگاه پرداخت ملت متصل شده است ولی پیشنهاد می کنیم برای تنظیمات بهتر چند خط باقی مانده مقاله را نیز مطالعه نمایید.

مشتریان و کاربران سایت شما در مراحل خرید و پرداخت پس از انتخاب درگاه پرداخت در افزونه گرویتی فرمز و فشردن دکمه پرداخت وارد مراحل پرداخت در افزونه پِی زیتو خواهند شد.

پی زیتو امکانات و ویژگی های متنوعی برای شما در نظر گرفته است و تمام این مراحل، صفحات و امکانات توسط شما از طریق بخش تنظیمات مراحل پرداخت قابل غیر فعال نمودن، اختصاصی سازی و ویرایش است.

شما می توانید با کمک مقاله آموزش تنظیم مراحل پرداخت پِی زیتو به راحتی این موارد را ویرایش و اختصاصی سازی کنید.

همینطور در پلاگین پيزیتو / منوی درگاه‌ها و افزونه ها / زبانه افزونه ها مقابل گرویتی فرمز یک دکمه ویرایش وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید تنظیمات مراحل پرداخت را به صورت انحصاری و اختصاصی بر اساس آموزش تنظیم مراحل پرداخت پِی زیتو فقط برای افزونه گرویتی فرمز تغییر دهید به صورتی که بر روی دیگر افزونه این مراحل تغییر نکند.

از طریق افزونه دستیار پرداخت پِی زیتو شما می توانید گرویتی فرمز را به همه درگاه های دیگر نیز متصل نموده و از امکانات بی شمار این افزونه برای بهبود و افزایش فروش سایتتان استفاده نمایید.

هر سوال و مشکلی اگر داشتید می توانید از طریق گفتگوی زنده، تلگرام، واتس آپ و دیگر راه های تماس موجود در سایت به صورت ۲۴ ساعته با ما در تماس باشید.