وبلاگ پِی زیتو

آی پی (IP) و پورت جهت اعلام به درگاه پرداخت

در هنگام دریافت درگاه پرداخت اینترنتی معمولا اطلاعاتی فنی از سایت و سرور از شما درخواست می کنند که یکی از آنها آی پی IP است. پیدا کردن آی پی در خیلی از مواقع بسیار دشوار بوده و پذیرنده را به دردسر می اندازد.

در ادامه شیوه پیدا کردن آی پی ip، پورت و بعضی از گزینه های مورد نیاز که در هنگام دریافت درگاه از شما می خواهند را ارائه خواهیم کرد.

مشکل پرداخت در افزونه آراس ممبرشیپ(RS Membership)

در افزونه حق اشتراک و عضویت آراس ممبرشیپ که یکی از محبوب ترین افزونه های جوملا محسوب می شود وقتی پلاگین پرداخت را نصب و تنظیم نمایید، بعد از انجام تراکنش متوجه می شوید که تراکنش با موفقیت در افزونه ثبت نمی شود و اشتراک کاربر فعال نمی شود.

در ادامه با جزئیات بیشتر و روش حل آن آشنا خواهیم شد.

خطای ووکامرس: ایراد در روند پرداخت، خواهشمند است دوباره تلاش کنید

در شرایط مختلف در در صفحه صورتحساب ووکامرس ممکن است شما با خطای "ایراد در روند پرداخت. خواهشمند است دوباره تلاش کنید." روبرو شوید، در این مقاله دلایل و راه حل های بروز مشکل را به شما ارائه می کنیم.

در ادامه با جزئیات بیشتر و روش حل آن آشنا خواهیم شد.

رفع خطای ووکامرس: به نظر می‌رسد هیچ روش پرداختی موجود نیست

در شرایط مختلف در ووکامرس ممکن است شما با خطای به نظر می‌رسد هیچ روش پرداختی موجود نیست روبرو شوید، در این مقاله دلایل و راه حل های بروز مشکل را به شما ارائه می کنیم.

در ادامه با جزئیات بیشتر و روش حل آن آشنا خواهیم شد.

رفع خطای ووکامرس: هیچ روش پرداختی در دسترس نیست

در آپدیت جدید ووکامرس مشتریان در هنگام تسویه حساب فروشگاه در بخش انتخاب درگاه با این خطا روبرو می شوند و درگاه های پرداخت به آنها نمایش داده نمی شود. این خطا بدلیل تغییرات ووکامرس در نسخه های جدید و عدم سازگاری پلاگین های پرداخت قدیمی با آن است و پلاگین های پرداختی که با این تغییرات سازگار و آپدیت نشوند با این مشکل روبروی خواهند شد.

در ادامه با جزئیات بیشتر و روش حل آن آشنا خواهیم شد.

وریفایل تراکنش های زرین پال

رفع مشکل عدم وریفای و اعتبارسنجی تراکنش ها در زرین پال

عدم وریفای و عدم تایید تراکنش‌های درگاه پرداخت زرین پال در برخی مواقع رخ می دهد، در این مشکل کاربر اقدام به پرداخت می کند و پول از حساب او کسر می شود، ولی زمانی که از درگاه به سایت فروشگاه بر می گردد با پیام تراکنش ناموفق روبرو می شود و وجه واریزی نیز به حساب او عودت داده نمی شود!

چنین اتفاقی برای مشتریان بسیار تجربه ناگواری است و تا زمان مشخص شدن وضعیت پرداختشان بسیار سردرگم و نگران می شوند، و از آن طرف پیگیری و رفع چنین تراکنش هایی برای مدیران سایت‌ها نیز زمان‌بر و طاقت فرسا است که احتمال از دست رفتن آن خریدار و مشتری را نیز به دنبال دارد.

این مشکل توسط پِی زیتو برطرف شده است که در این مقاله با جزئیات بیشتر مشکل و شیوه رفع آن آشنا خواهیم شد.

تراکنش های ناموفق و درگاه پرداخت هوشمند (Smart IPG)

حجم زیاد تراکنش‌های ناموفق و پیگیری نشده در سایت ها یک نگرانی بزرگ برای مدیران سایت ها محسوب می شود. تراکنش هایی که تعداد و جمع مبالغ آنها آنقدر قابل توجه است که نمی توان آن ها را نادیده گرفت و اگر تبدیل به پرداخت موفق می شد می توانست درآمد سایت و شرکت را درصد بسیار زیادی افزایش دهد.

اگر تاکنون به این تراکنش ها توجه نکرده اید پیشنهاد میکنیم همین حالا به بخش تراکنش ها و سفارشات سایتتان سری بزنید و حجم تراکشن ها و سفارشات پرداخت نشده را مشاهده کنید!

تراکنش ناموفق در برگشت از صفحه درگاه پرداخت

از بهمن سال ۱۳۹۸ سایت ها کم کم با مشکل برگشت خوردن تراکنش ها مواجه شدند، درصد تراکنش های ناموفق سایت ها روز به روز در حال افزایش بود.

علائم این مشکل معمولا به این صورت بروز می کند که کاربر پس از انتقال به درگاه پرداخت و تکمیل اطلاعات و پرداخت موفق در هنگام برگشت به سایت فروشگاه با صفحه تراکنش ناموفق روبرو شده و از حساب کاربری خود خارج می شود و بعضا به صفحه اصلی سایت منتقل می شد و در نهایت تراکنش شکست می خورد و پول به حساب کاربر برگشت داده می شود.